Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Co robić w weekend?

Co robić w weekend?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 22 października

Świat zmysłów. Kosmos jest w nas. To pierwsza wystawa Resursy Obywatelskiej w Kamienicy Deskurów. Ekspozycja, udostępniona przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przybliży zasady działania zmysłów i pozwoli na samodzielne wykonywanie wielu doświadczeń. Wystawa połączona z prezentacją instrumentów astronomicznych, m.in. lunet i teleskopów, pobudza zainteresowanie światem tajemnych zjawisk, które skrywają się zarówno w odległych zakamarkach kosmosu, jak i całkiem blisko – we wnętrzu każdego z nas. Wernisaż o godz. 17 w Kamienicy Deskurów, Rynek 14. Wstęp wolny. Wystawę, która czynna będzie do 28 lutego 2022, można oglądać codziennie oprócz sobót, w godz. 10-18.

Finisaż wystawy Karola Suwały. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Traugutta 31/33) zaprasza o godz. 18 na spotkanie na zakończenie wystawy „Wrażenia i wizualizacje” Karola Suwały. Tematem rozmowy będzie Radom na przestrzeni lat, historia i współczesność, co zmieniło się na lepsze i co wyróżnia nasze miasto. Uczestnicy spotkania porozmawiają też o tym, jak mieszkańcy miasta swoimi działaniami mogą korzystnie wpłynąć na rozwój Radomia. Gośćmi spotkania będą: dr Barbara Łopyta - założycielka profilu Radom. Retrospekcja, miłośniczka historii Radomia, Grzegorz Siek - współzałożyciel profilu Radom. Retrospekcja, miłośnik historii Radomia i Karol Suwała - autor wystawy, kurator programu edukacyjnego w Łaźni. Spotkanie poprowadzi Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni. Wstęp wolny.

Koncert Angeliki Balcerek. MOK „Amfiteatr” zaprasza o godz. 19 w muzyczną podróż w czasie z Anielką, czyli Angeliką Balcerek. Posłuchamy utworów m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego w niebanalnych aranżacjach. Anielka to młoda wokalistka, która śpiewa z potrzeby serca. W nim, oprócz poważnego prawniczego wykształcenia, gra muzyka. I to właśnie muzyka jest czymś, co daje prawdziwą wolność i radość. Skład: wokal – Angelika Balcerek, gitara – Bartłomiej Czubak, klawisze – Tymoteusz Hartman. Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1. Bilety, w cenie 20 zł w dniu koncertu, można kupić na biletyna.pl.

Koncert Piotra Woźniaka. O godz. 19 w Domu Kultury „Idalin” rozpocznie się koncert z cyklu „Zanim nadlecą samoloty”. Będzie można posłuchać Piotra Woźniaka - gitarzysty, kompozytora, aranżera i producenta, a przede wszystkim charyzmatycznego wokalisty. Ale koncerty Woźniaka to także także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. W końcu to „człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka”, jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów. Bilet kosztuje 15 zł.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

 Sobota, 23 października

Gra miejska i wieczór pełen wrażeń w Kamienicy Deskurów. Stowarzyszenie Droga Mleczna zaprasza na retro grę miejską, której tłem będzie historia rodziny Deskurów, ich kamienicy oraz XIX-wieczna codzienność radomian. Początek od godz. 13.00. Po grze miejskiej na patio w kamienicy Deskurów odbędzie się „Wieczór Pełen Wrażeń”. Na radomian będą czekały atrakcje rodem z XIX wieku: mini-koncerty z muzyką na żywo, pokazy taneczno-muzyczne, kuglarskie, ogniowe oraz inne rozrywki typowe dla czasów Deskurów. Pokaz kuglarsko-ogniowy zaczynie się o 20:30, ale wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. 

https://www.cozadzien.pl/kultura/gra-miejska-i-wieczor-pelen-wrazen-w-kamienicy-deskurow/76976 

„Szalone nożyczki” w teatrze. „Szalone nożyczki" to tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej „z niespodzianką”, ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo... Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od... publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie jest zupełnie inne. Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa... Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka. Początek spektaklu o godz. 19 na Dużej Scenie. Wstęp płatny. Przedstawienie można obejrzeć także w niedzielę.

"Genealogia". Na wernisaż nowej wystawy zaprasza Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. „Genealogia” Moniki Patuszyńskiej opowiada historie o związkach i pamięci, o składaniu z fragmentów skomplikowanych konstrukcji: dopasowywaniu, uwieraniu i trudnej sztuce zachowania równowagi. Tym razem artystka postanowiła przyjrzeć się historii swojej rodziny, sposobowi przenoszenia i dziedziczenia żalów i pretensji, narracjom rodzinnym, proporcjom faktów i zmyśleń, przeinaczeń i ubarwień. Wernisaż i oprowadzanie autorskie o godz. 14 w Galerii Oranżeria. Wystawa czynna będzie do 14 listopada.

 Niedziela, 24 października

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

KATARYNKA Bajkowa niedziela w Resursie. O godz. 11 Resursa Obywatelska zaprasza młodych widzów na przedstawienie Teatru Katarynka „W miejskiej dżungli”. To kolorowy, interaktywny i edukacyjny spektakl, podczas którego dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa i ekologii, a to wszystko w kabaretowo-musicalowej formie i przy dużym zaangażowaniu publiczności. Każde dziecko biorące udział w „Bajkowej Niedzieli” otrzyma kolorowankę „Legenda o powstaniu Radomia”. Wstęp 10 zł. Bilety dostępne są online, w kasie Resursy Obywatelskiej od poniedziałku do piątku (godz. 10-16) i bezpośrednio przed wydarzeniem.

Piosenki z bajek Walta Disneya. „Bajkowa nuta” to koncert, który wprowadzi w dobry nastrój zarówno dzieci, jak i dorosłych. Widzowie usłyszą znane i lubiane piosenki z bajek Walta Disneya, m.in. „Milion gwiazd na niebie lśni” z „Pinokia”, „Wspaniały świat” z „Aladyna”, „Droga mi niestraszna” z „Herkulesa”, „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas”, „Mam tę moc” z „Krainy Lodu” czy „Cruella de Mon” ze „101 Dalmatyńczyków”. Początek o godz. 12 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Cena biletu – od 55 zł.

Poznaj „Daszeńkę”. Bohaterka tego spektaklu - urocza foksterierka Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje mnóstwo pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu. Początek spektaklu na scenie Fraszka o godz. 13.

Wieczorek taneczny. O godz. 17 w Domu Kultury „Idalin” rozpoczyna się wieczorek taneczny. Wstęp płatny.

Komedia kryminalna. „Porwanie” to energiczna, zabawna farsa z rozbudowanymi wątkiem politycznym i sensacyjnym. Piotr od kilkunastu lat sprzedaje ryby na osiedlowym bazarku. Lubi swoją pracę i kiedy dowiaduje się, że targowisko ma zostać zlikwidowane, postanawia do tego nie dopuścić. Porywa syna ministra, który jest odpowiedzialny za sprzedanie działki deweloperowi. Może i niezły plan, ale Piotr nie grzeszy inteligencją (jest za to uroczo dobroduszny), co z kolei prowadzi do serii niekończących się wpadek. Początek spektaklu w sali koncertowej przy ul. Żeromskiego 53 o godz. 19. Wstęp płatny.

nika, kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Pola 31.61.170.*** 2021-10-26 11:14
  Póki jeszcze pogoda jest w miarę wykorzystuje ją na wycieczki. W ostatni weekend byliśmy w Poznaniu, odwiedziliśmy tunel aerodynamiczny w Lesznie i naprawdę było fajnie. Ja nie lubię siedzieć w domu, lubię zwiedzać, oglądać, podróżować. :)
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~kondradt 185.189.127.*** 2021-10-22 08:28
  najlepiej spedzic weekend poza miastem
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy