Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Weekend w Radomiu. Co robić?

Weekend w Radomiu. Co robić?

Piątek, 10 stycznia

Nowa wystawa w bibliotece. O godz. 17 Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Piłsudskiego 12, sala 36) zaprasza na otwarcie wystawy prac plastycznych Moniki Majcher-Kozieł „Posłani, by strzec”. Autorka to doktor nauk technicznych, chemik, kosmetolog, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego. Prowadzi zajęcia z chemii w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu. Zdolności malarskie potwierdziła studiami na UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego. Ekspozycja kieruje uwagę oglądającego w stronę piękna nieznanego i duchowego. Biblijną naukę i głębokie teologiczne spojrzenie na nieznany świat Bożych zwiastunów autorka konfrontuje z osobistym, czerpiącym z tradycji pobożności ludowej, wyobrażeniem misji aniołów. Trwający przy Bogu, a zarazem posłani dla strzeżenia, wspierania, pomagania. Obrońcy i przewodnicy człowieka w każdej sytuacji życia.

Muzyczne prezentacje w Kuźni Artystycznej. Po sezonie artystycznych zmagań na zajęciach przyszła pora na prezentację swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Podopieczni Iwony Skwarek i Kuby Kosińskiego (wokal), Adama Wojutyńskiego (pianino) i Andrzeja Wartyniego (gitara) dadzą popis na uroczystym podsumowaniu semestru pod hasłem „Gra gitara… i nie tylko!”. Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5. Godz. 17. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

„My American Adventure” w Łaźni. Dziewięć osób, sześć rowerów, samochód, 14 stanów, 28 dni i 4,5 tys. km niesamowitych przygód. A wszystko zaczęło się od wyprawy… w 1937 roku, kiedy grupa harcerzy z Radomia, pod przewodnictwem hm. Piotra Wykroty postanowiła pojechać na rowerach, wyprodukowanych w radomskiej Fabryce Broni, na 4th World Scout Jamboree… w Amsterdamie. Jak to się stało, że przenosimy się nagle do 2019 roku i to w dodatku za ocean? O tym o godz. 18 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56) opowiedzą: Bartosz Bednarczyk, Katarzyna Bednarczyk, Maria Bednarczyk, Karolina Pośnik, Andrzej Przybylski, Anna Tomala, Łukasz Tomala, Łukasz Wykrota i Zuzanna Wykrota. W programie pokaz filmu dokumentalnego, odrobina muzyki oraz niespodzianki dla publiczności.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Wystawa prac Faustyny Sadownik. Filia nr 6 MBP (ul. Kusocińskiego 13) zaprasza o godz. 18 na otwarcie wystawy prac Faustyny Sadownik „15 x 15”. Autorka jest studentką III roku wzornictwa na Politechnice Łódzkiej i absolwentką Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w wieku 6 lat w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej. Miłośniczka podróży, fotografii, filmów, siatkówki, kryminałów oraz kultury nordyckiej. Wystawa „15 x 15” jest rodzajem kolażowego pamiętnika. Odwołuje się do sytuacji dnia codziennego i pop kultury. A collage pozwala na podejmowanie nietypowych prób łączenia ze sobą różnych materiałów.

Wieczór kolęd prawosławnych. O godz. 18 w Resursie Obywatelskiej rozpocznie się wieczór kolęd prawosławnych, organizowany przez prawosławną parafię pw. św. Mikołaja w Radomiu. W repertuarze m.in. kolędy polskie, białoruskie, ukraińskie i rosyjskie. Swój kunszt wokalny zaprezentują chóry z Łodzi, Warszawy i Torunia. Wstęp wolny.

Niedziela, 12 stycznia

Wkręć się w muzykowanie: Królowa Śniegu. Kolejne spotkanie z muzycznym światem baśni to opowieść o dwójce dzieci, które podczas swojej wyprawy poznały Królową Śniegu. Wspólnie z nimi udamy się w podróż po krainie zimy, mrozu i śniegowych kul, a na koniec roztopimy muzyką zimne serce Królowej. Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5. Godz. 9.30, 11 i 12.30. Bilety: 10 zł (rodzic + 1 dziecko) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Na wydarzenie dostępne są bilety zniżkowe dla posiadaczy Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością.

Wykład w „Malczewskim”. O godz. 12 w Muzeum im. Jacka Malczewskiego odbędzie się wykład Katarzyny Kwiatkowskiej z Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie „Co o bursztynie wiedzieć trzeba”. Usłyszymy, jak w odległej przeszłości powstawały złoża bursztynu, kiedy i w jaki sposób nasi przodkowie zainteresowali się tym niezwykłym surowcem, oraz dowiemy się, jakie właściwości lecznicze i pielęgnacyjne ma ta kopalna żywica. Wykład towarzyszy wystawie „Królestwo bursztynu. Bursztyn bałtycki i żywice świata”, która jest udostępniona do 12 stycznia włącznie. W godz. 14-16 rodzinne warsztaty tworzenia magnesów „Bursztynowe kapsuły czasu”. Wstęp 1 zł.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Poniedziałek, 13 stycznia

Spektakl w Resursie. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 9 na spektakl „Herody” w wykonaniu Teatru Poszukiwań. Herody to misterium ludowe przedstawienia bożonarodzeniowego, odgrywane przez grupy kolędnicze, podobne do jasełek. Treść spektaklu opiera się na fragmencie Ewangelii opisującym rzeź niewiniątek i śmierć króla Heroda Wielkiego. Główny wątek ukazuje walkę dobra (anioł) ze złem (diabeł), do którego dodane zostały współczesne zagadnienia humorystyczne. Scenariusz i reżyseria Włodzimierz Mancewicz.

 Wtorek, 14 stycznia 2020 roku

Radom w „papierach” Tomasza Staniszewskiego. Gościem inaugurującego rok 2020 retrospotkania w Resursie Obywatelskiej będzie miłośnik dziejów Radomia i kolekcjoner Tomasz Staniszewski. Opowie o historii swej rodziny, która od początku XX wieku aż do dziś słynie z działalności w branży kamieniarskiej, oraz o swoim hobby – dziejach gospodarczych Polski i Radomia XIX i XX wieku. Nie zabraknie prezentacji ciekawych i nierzadko unikatowych dokumentów z epoki – tytułowych „papierów”, jakie przez lata udało się zebrać Staniszewskiemu. Niektóre z nich pokazane zostaną także w oryginale. Początek spotkania o godz. 18.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy