Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Weekendowe wydarzenia w Radomiu

Weekendowe wydarzenia w Radomiu

Piątek, 5 marca

Mateusz Pawełczyk w Łaźni. Galeria sztuki Łaźnia (ul. Traugutta 31/33) zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy „Nieznaczności” Mateusza Pawełczyka. Urodzony 9 maja 1991 roku w Oleśnie. W 2010 roku rozpoczął studia na Wydziale Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo, ze specjalnością malarstwo sztalugowe. W 2015 roku, obronił, z wyróżnieniem, dyplom. Od 2015 roku pracuje w katedrze malarstwa. Obecnie jest słuchaczem Szkoły Doktorskiej UJD w Katedrze Malarstwa w dyscyplinie sztuki piękne i konserwacja dzieł sztuki. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, organizował również indywidualne wystawy. Ma w dorobku udział i organizację sympozjum naukowych.

Dwie nowe wystawy w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” miłośnikom sztuki proponuje dwie nowe ekspozycje. O godz. 17.30 zaplanowano wernisaż wystawy Sławomira Marca „Otchłanie i labirynty”. Zobaczymy najnowsze cykle artysty, inspirowane horyzontem oraz cykl obrazów użytkowych, wykorzystujących magiczne moce koloru. Przedstawiony zostanie również wybór filmów, których materię wyjściową stanowi pulsacja widzialności powstała przez złożenie kilkudziesięciu przygodnych zapisów filmowych, a także dokumentacja kilku performance’ów. Sławomir Marzec urodził się w 1962 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Kunstakademie w Düsseldorfie. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, fotografię przetworzoną, performance i film. Autor ponad setki wystaw indywidualnych.

Natomiast o godz. 18 odbędzie się wernisaż ekspozycji Ryszarda Waśko, „Piękno idei. Obrazy z lat 1980-2020”. Będzie to największa prezentacja twórczości Ryszarda Waśki w Polsce. MCSW pokaże reprezentacyjny zestaw obrazów, liczący ok. 80 dzieł. Będą to więc najważniejsze prace malarskie, jakie stworzył autor przez niemal 40 lat. Otwierające wystawę prace to minimalistyczne obrazy kontemplacyjne lat 1980-1992. Ryszard Waśko (rocznik 1947) jest absolwentem Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Na jego twórczość składają się filmy, fotografie, wideo, malarstwo i rysunek. W latach 70. był współzałożycielem Warsztatu Formy Filmowej. W latach 1970-1983 wykładał w PWSFTViT. Mieszka i pracuje w Berlinie.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Sobota, 6 marca

Nie tylko dla kobiet. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Poznaj swoja orkiestrę”. Tym razem muzycy proponują coś „Nie tylko dla kobiet”. Usłyszymy: Françoisa Couperina „Pieces en concert for cello and strings”, Piotra Czajkowskiego Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę i Feliksa Mendelssohna Sinfonia No 1 C-dur oraz No 3 e-moll. Wykonawcy: Szymon Krzemień – wiolonczela, Filip Krzeszowiec – wiolonczela i Radomska Orkiestra Kameralna. Szymon Krzemień urodził się w Krakowie. Studia muzyczne ukończył na Akademii Muzycznej w Łodzi. Z Radomską Orkiestrą Kameralną jest związany od 10 lat. Nauczyciel w szkole muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz prowadzący grupy wiolonczel w lubelskiej filharmonii. Założyciel Agencji Koncertów Nietypowych AKNE. Filip Krzeszowiec urodził się w 2004 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku siedmiu lat, w klasie prof. Pawła Głombika, a kontynuował u Adama Krzeszowca. Swoje umiejętności doskonalił na kursach muzycznych w Krośnie i Lusławicach u profesorów Kazimierza Michalika, Stanisława Firleja, Roberto Traininiego, Alexandra Geberta, Matsa Lidstroma, Tomasza Lisieckiego i Anny Banaś. Obecnie uczy się pod kierunkiem Arkadiusza Dobrowolskiego w POSM II stopnia Karola Szymanowskiego w Katowicach. Do jego najważniejszych osiągnięć należą m.in. I nagroda XXIII Międzynarodowego Konkursu Talents for Europe, Dolny Kubin (Słowacja) 2019, I nagroda XII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Jana Vychitila, Praga 2018, I nagroda XI Forum Młodych Wiolonczelistów, Gdańsk 2016. W 2015 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowice i stypendium Centrum Edukacji Artystycznej, a od 2016 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Wstęp płatny.

Niegłupia, niebrzydka, niebiedna. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 18 na scenę kameralną na spektakl „Niegłupia, niebrzydka, niebiedna” przygotowany z okazji 40-lecia pracy artystycznej Danuty Doleckiej. Grey miał tylko 50 twarzy… Marność! Danka zaprezentuje ich sto. Bawi do łez w monologach satyrycznych i piosenkach kabaretowych. Wzrusza do łez w tekstach ze sztuk dramatycznych i piosenkach aktorskich. Tak, czy owak – chusteczki będą potrzebne. Zachwyca dojrzałością i smakiem we fragmentach kreacji aktorskich z Gombrowicza czy Wyrypajewa. Zapiera dech interpretacją autoironicznych tekstów Klubu Kobiet Zaciskających Zęby. A wszystko w czarodziejskiej scenografii Bożeny Kostrzewskiej i z muzyką na żywo. Po ukończeniu wrocławskiej PWST i dwóch sezonach w Tarnowie, 38 lat temu wybrała Radom. Zawsze pierwsza na próbach, zawsze pierwsza z opanowanym tekstem, zawsze punktualna, sumienna i perfekcyjnie przygotowana. Uwielbiana przez kolegów, empatyczna i życzliwa, serdeczna i oddana. Grała u Zygmunta Wojdana, Mikołaja Grabowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Kępczyńskiego i Waldemara Zawodzińskiego. Tworzyła niezapomniane role w 130 spektaklach – nikt inny w historii radomskiego teatru nie może pochwalić się takim dorobkiem. Wstęp płatny. Spektakl będzie można obejrzeć także w niedzielę.

Niedziela, 7 marca

Kaziki. Gra Miejska.  O godz. 12 Resursa zaprasza całe rodziny do udziału w grze miejskiej „Klucz królewicza Kazimierza” (start: skwer Unii Wileńsko-Radomskiej).Ponadto specjalnie na Kaziki organizatorzy przygotowali grę planszową dla dzieci „Klucze Świętego Kazimierza” i kolorowankę dla maluchów „Legenda o powstaniu Radomia”.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Wkręć się w muzykowanie: Aladyn. MOK „Amfiteatr” zaprasza na pełną przygód opowieść o Aladynie. Poznamy księżniczkę, córkę Sułtana, będziemy latać czarodziejskim dywanem, by w końcu odszukać Dżina zamkniętego w czarodziejskiej lampie. Oto muzyczne opowieści ence-pence, gdzie taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a wszystko razem tworzy niezapomnianą przygodę, dając mnóstwo radości. To wyjątkowy spektaklu, gdzie dzieci są nie tylko odbiorcami. Stają się jednocześnie twórcami, aktywnie przeżywając treści bajki. Prowadzenie: Kinga Bobienko – muzyk, pedagog, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dla menedżerów kultury na SGH w Warszawie. Jej fascynacją jest świat dziecięcej wyobraźni, który odpowiednio stymulowany, potrafi zabrać w niezapomnianą podróż. Warsztaty o godz. 9,30, 11 i 12.3. Kupując bilet, wybieracie państwo porę spotkania. Limity wiekowe: 2-7 lat. Bilety: 30 zł (rodzic+dziecko) wyłącznie na biletyna.pl. Miejsce: Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5. Organizatorzy proszą o zakładanie masek, dezynfekcję rąk przed wejściem na salę i zachowywanie bezpiecznego dystansu.

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy