Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Przed nami finał Fosy pełnej kultury

Przed nami finał Fosy pełnej kultury
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

8 i 9 sierpnia zanurzymy się w biel. - Podczas weekendu „Czysta karta” zajmiemy się swoim dobrostanem, poćwiczymy jogę, wyciszymy. Poznamy też zdrowy świat kiszonek z Jakubem Kuroniem za stołem. Razem z himalaistą Leszkiem Cichym zdobędziemy Mont Everest i odwiedzimy też wirtualnie Alpy. Muzycznie zaskoczy Jelonek, a na koniec dźwięki… didgeridoo i hang drumów! - zapowiadają: Jakub Wrzosek i Katarzyna Wiśniewska, opiekunowie białego weekendu.

Formularze on-line na wszystkie wydarzenia "Czystej karty" dostępny jest na FB Amfiteatru i stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Retransmisje ze Studia Fosa w sobotę od godz. 18.45 na FB Amfiteatru w Radomiu i w Telewizji Dami. Koncert na żywo na FB "Amfiteatr w Radomiu" i w TV Dami od godz. 20.14.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/fosa-pelna-kultury-koncert-baasch-zdjecia/66410

Co nas czeka podczas finału?

Sobota, 8 sierpnia

Studio Fosa: 40 lat minęło. Polacy pierwsi zimą na Evereście - spotkanie z himalaistą Leszkiem Cichym.

Gościem "Studia Fosa" będzie jeden z dwóch członków tej wyprawy, którzy stanęli na szczycie - Pan Leszek Cichy!  Dokładnie o godzinie 14:25 17 lutego 1980 r. Leszek Cichy wraz z Krzysztofem Walickim stanęli na „Dachu świata”. Pokonali własne słabości, siły natury, zmęczenie i wszystko, z czym walczyli podczas drogi na sam szczyt. Posłuchamy o tej walce Lodowych Wojowników!  Po spotkaniu będziecie też możliwość kupienia książki Leszka Cichego (m.in. "Gdyby to nie był Everest...") i zdobyć autograf! Tytuł książki może wydawać się nieco zagadkowy może się wydawać tytuł,  ale stanowi on nawiązanie do słów wypowiedzianych właśnie przez Leszka Cichego pięć minut po wejściu na Mount Everest, który powiedział dokładnie: „Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli”.

Początek o godz.  16.30-18 (Kawiarnia Artystyczna)

Zadbaj o swój dobrostan – warsztaty z Sylwią Buczak z Fundacji Life Change.

Uczestnicy posłuchają o źródłach energii i odnawianiu jej zasobów, a także o sposobach radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami poprzez proste i skuteczne techniki. - Nasz gość przeprowadzi kilka łagodnych ćwiczeń oddechowych oraz fizycznych na zdrowy kręgosłup, uwalniających napięcie z ciała. Do ich wykonania nie będzie konieczny ani specjalny strój, ani maty do ćwiczeń, tak, aby każdy mógł uczestniczyć bez przygotowania - mówią opiekunowie białego weekendu.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Początek o godz. 16.00-17.30 (fosa)

Niezwykły świat kiszonek – Warsztat Kulinarny Północ-Południe i Jakub Kuroń.  

Podczas finałowego weekendu Fosy pełnej kultury, po warsztatach z dobrostanu psycho-fizycznego, zajrzymy... do słoików! Uczestnicy dowiedzą się wszystkiego na temat slow life i slow food, a przewodnikiem po świcie kiszonek będzie Jakub Kuroń, trener Warsztatu Kulinarnego Północ-Południe.

Uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do niezwykłego świata kiszonek, które są źródłem zdrowia i dobrego samopoczucia naszych jelit i nie tylko. Pan Jakub Kuroń opowie o ich właściwościach, historii i procesie kiszenia warzyw. - Gwarantujemy świetną zabawę, dużą dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej nabytej pod czujnym okiem trenera Warsztatu Kulinarnego Północ-Południe - zapowiadają opiekunowie. 

Wszystkie przygotowane podczas zajęć kiszonki uczestnicy zabiorą do domu w specjalnie przygotowanych słoikach. Początek o godz. 17.30-19.30 (fosa). 

Jelonek – koncert.

"Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. "Jelonek" na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków, a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM.

"Jelonek” to solowy projekt skrzypka Michała Jelonka i to właśnie skrzypce są na pierwszym planie jako główny, pozytywny bohater tej opowieści. Skrzypce jako instrument jednocześnie melancholijny i histeryczny, delikatny i drapieżny nadaje się wyśmienicie jako przewodnik po różnych gatunkach muzycznych i jako adwokat rockowego diabła we wzniosłym świecie muzyki klasycznej.

To jedna forma rejestracji na fosowe wydarzenia w tym roku. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncert będzie transmitowany on-line na FB Amfiteatru i TV Dami. 

Początek o godz. 20. 

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/fosa-pelna-kultury-spotkanie-z-markiem-raczkowskim-zdjecia/66407


Niedziela, 9 sierpnia

Dwa kolory – warsztaty animacji poklatkowej

W trakcie zajęć, w zależności od technik realizacji, film można tworzyć rysując na kartce, malując, lepiąc z plasteliny, wycinając elementy z kartonu.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Instruktorem wprowadzającym uczestników w zagadnienie poruszania obrazów będzie Michał Mróz. Twórca filmów animowanych oraz historyk i popularyzator filmu animowanego. Absolwent kulturoznawstwa w ramach MISH (UW) oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy na kierunku Grafika. Doktorant w Instytucie Kultury Polskiej oraz członek Zespołu Badań nad Filmem. Przygotowuje pracę doktorską na temat kina animowanego w okresie II wojny światowej. Autor krótkometrażowych filmów animowanych, za które zdobył łącznie ponad 50 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentował między innymi na festiwalach w Los Angeles, Toronto, Malmo, Belgradzie, Sofii, Wrocławiu i Gdyni. Uczestniczył w warsztatach filmowych w Malmo, Dreźnie oraz w Londynie (BBC i Panavision). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza oraz m.st. Warszawy.

Warsztaty potrwają przez 3 godziny. Minimalny wiek uczestników to 12 lat.

Początek o godz. 16 w Kawiarni Artystycznej. 

No to w Alpy! – Strefa VR

Strefa VR Radom zaprosi chętnych na wirtualną wspinaczkę w Alpach. Będziecie też okazja, aby podziwiać ich panoramę z pokładu śmigłowca...

Formularze na to wydarzenie dostępne są od 3 sierpnia, od godz. 10.
Liczba miejsc ograniczona! Zapisując się, wybieracie godzinę "wspinaczki". Zapisy na FB Amfiteatru - TUTAJ

Początek godz. 16 Pod 13-ką

Na matę, raz!  - warsztaty i pokaz sztuk walki.

Trenerzy z Marga Submission Fighting Gym Radom zaproszą uczestników warsztatów na matę!
W trakcie zajęć dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe 6 – 9 (godz. 17-18) oraz 10 - 14 (godz. 18-19) będą mogły potrenować brazylijskie jiu jitsu. Organizatorzy proszą o zabranie odpowiedniego do ćwiczeń stroju – koszulka i spodenki.

Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ, nazywane też Gracie Jiu-Jitsu) to sport walki, który swoimi korzeniami osadzony jest w ju-jitsu, zapasach i judo, wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze.

Trening poprowadzi Łukasz Bilski - Mistrz Europy weteranów w submission fighting, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w submission fighting, BJJ gi & no gi, trener BJJ / MMA i instruktor Kettlebells RKC, czarny pas BJJ pod Jose Olimpio da Rocha "Ze Radiola" i Krzysztofem Łukaszewiczem szefem Ze Radiola Team Poland. Towarzyszyć mu będą: Piotr Kacprzak - zawodnik walczący zawodowo w MMA, wielokrotny mistrz Polski BJJ i submission fighting, brązowy pas BJJ Marga SFG Radom, oraz Alan Wiąk Purpurowy pas BJJ Marga SFG Radom v-ce mistrz świata Jiu Jitsu , Mistrz Europy Jiu Jitsu, zwycięzca Pucharu Świata Jiu Jitsu w Atenach, wielokrotny mistrz Polski juniorów w Jiu Jitsu.

Zapisy na warsztaty - TUTAJ

Początek o godz. 17. 

Didgeridoo – koncert. 

Na finał "Fosy pełnej kultury: Prosto z palety" podczas weekendu "Czysta karta" - koncert Rafała “Ruffa” Libnera - muzyka, podróżnika, dźwiękowca, autora tekstów i performera. Ruff na didgeridoo gra od 1998 roku.

- Będzie to prawdziwa kąpiel w dźwiękach didgeridoo z elementami masażu dźwiękiem, elektro akustyczny chillout i przestrzenna muzyka drogi. Kontemplacyjny trans o medytacyjno-przestrzennej strukturze. Podróż w krainę wewnętrznych krajobrazów. Na żywo snuta polifoniczna opowieść pisana didgeridoo, hangdrumami, drumlami, dźwiękami otoczenia, echami, pogłosami i pętlami ... - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. 

Formularze na koncert - TUTAJ. 

Początek koncertu o godz. 19. 

kos fot. Jelonek - Krzysztof Kadis

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy