Radomiak Radom - Miedź Legnica (relacja LIVE)

4:0
(2:0)

Punktualnie o godz. 14.30 rozpocznie się mecz I rundy Totolotek Pucharu Polski. W nim Radomiak Radom podejmie MIedź Legnica. Obie drużyny już na murawie. Dziś w Radomiu w cieniu 34 stopnie Celsjusza, a piłkarze zagrają w słońcu. MOcno współczujemy!

90'

Nawet minuty nie doliczył sędzia Kuźma. Radomiak pokonał Miedź i awansował do II rundy Totolotek Pucharu Polski!

89'

Kozak próbował indywidualnej akcji, ale strzał obronił Hewelt

87'

Rzut rożny wywalczył Szymański. Dośrodkowywał Kozak, ale zabrakło zrozumienia Kaputa z Ebwelle

84'

Było groźnie pod bramką Kochalskiego, ale sytuację wyjaśnił Świdzikowski

80'

Drzazga - Adamski

79'

Sokół - Podliński, a więc kolejny debiutant w barwach Radomiaka

475 kibiców ogląda pucharowy mecz Radomiaka z Miedzią

Przerwa na uzupełnienie płynów

74'

Miedź bliska zdobycia kontaktowego gola. Uderzenie Romana trafia w słupek!

73'

Świdzikowski

72'

Lewandowski - Szymański

Za chwilę kolejna zmiana w Radomiaku, bo przy linii bocznej stoi Marcel Szymański

70'

Danielewicz - Panka

68'

Owacje na stojąco. Boisko opuścił Leandro, a na nim pojawił się Kameruńczyk Alain Ebwelle

67'

GOL!!! Mamy hat trik. Tym razem z akcji Leandro z prawej nogi. Popularny Leo trafił pod porzeczkę bramki MIedzi!

66'

Próbkę wysokich możliwości pokazał Kozak. Pomocnik wymanewrował dwóch obrońców Miediz i znalazł się przed Heweltem. Strzał okazał się niecelny

65'

Radomiak oddał nieco inicjatywę rywalom, ale Miedź nie potrafi tego wykorzystać

59

Śliwa - Petk

55'

Tym razem obrońcę nawinął Bogusz, ale strzał defensora poszybował metr obok słupka!

53'

Jakubik wpadł w pole karne , wymanewrował bramkarza, ale w ostatniej chwili zmierzającą w światło bramki piłkę wybił Bozo Musa!

51'

Fantastyczna akcja Radomiaka! Lewą stroną przedzierał się Karwot i precyzyjnie dograł do Sokoła, który umieścił futbolówkę w bramce Miedzi!

49'

Po raz kolejny faulowany Jakubik. To właśnie ten piłkarz jest najbardziej faulowanym zawodnikiem w tym pojedynku

47'

Michał Kaput, za przerwanie akcji rywala w środkowej strefie

Sędzia Kuźma rozpoczął II połowę

46'

Tront - Zaplonik, Łukowski - Roman

Piłkarze Miedzi już na murawie

Dziś na meczu doping nie jest prowadzony...

Tymczasem kibice ze Stowarzyszenie Tylko Radomiak zamieścili takie oświadczenie: Stowarzyszenie Tylko Radomiak informuje, że w związku obecną sytuacją związaną z rozgrywaniem meczów domowych poza Radomiem nie będą organizowane przez ruch kibicowski wyjazdy do destynacji, w których Radomiak będzie rozgrywał mecze w ramach Fortuna 1 ligi w roli gospodarza.

Koniec I połowy. Radomiak zaśłużenie prowadzi 2:0, a oba gole po strzałach z rzutów karnych zdobył Leandro

45'

Zza pola karnego strzelał Kozak, ale ponad poprzeczką

44'

Arbiter do regulaminowego czasu gry I połowy doliczył trzy minuty

43'

W polu karnym Miedzi przewracał się Jakubik, ale tym razem wszystko - czysto

41'

Gol dla Miedzi, ale chorągiewka asystenta uniesiona, co oznacza, że Drzazga w momencie oddawania strzału znalazł się na spalonym

Tymczasem w przed chwilą zakończonym meczu I ligi kobiet HydroTruck Radom uległ SWD Wodzisław Śląski 0:3

37'

Ciężko jest się podnieść Miedzi po tych dwóch rzutach karnych i straconych golach. Wciąż inicjatywa należy do miejscowych

35'

Ponowne osrodkowanie z rzutu wolnego Lewandowskiego, ale i tym razem bardzo niedokładnie

32'

Bogusz przedarł się lewą stroną boiska i wpadł w pole karne, ale za lekko dośrodkował i futbolówka w dłoniach Hewelta

28'

Mateusz Hewelt za faul w polu karnym na Dominiku Sokole

Trwa przerwa na uzupełnienie płynów. Radomiak póki co oddał dwa celne strzały na bramkę i prowadzi 2:0

28'

Drugi rzut karny dla Radomiaka! Leandro ponownie tak jak i w 20. minucie, mocno przy słupku!

26'

Strzelał Łukowski, ale pomocnik trafił w znajdującego się na linii piłki Drzazgę

24'

Krzysztof Drzazga. Zawodnik próbował wymusić rzut karny, ale arbiter nie dał się nabrać

Teraz manewr taktyczny. Leandro przeszedł na lewą stronę boiska, a na prawym skrzydle pojawił się Kozak

20'

GOL!!!! Mocny strzał Leo i bramkarz Mateusz Hewelt nie miał szans z interwencją

Jedenastkę wykonuje Leandro

Rzut karny po VAR-ze!

Co ciekawe w tej samej akcji strzelał Leandro, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę

17'

Indywidualna akcja Jakubika. Ten wpadł w pole karne, ale nie oddał ostatecznei strzału. Zawodnik padł w polu karnym i teraz jest VAR!

15'

Pierwsza groźna akcja Zielonych. Dośrodkowywał Leandro, ale w ostatniej chwili składającego się do strzału Koazaka ubiegł Mijusković

13'

Szybka akcja Radomiaka. Karwot zamiast podawać do Sokoła to zdecydował się na strzał. Ten okazał się bardzo słaby

11'

Rzut rożny dla Radomiaka. Dośrodkowywał Lewandowski, a głową niecelnie Cichocki

7'

Częście w posiadaniu piłki Zieloni, ale póki co bez konkretów

4'

Rzut wolny dla radomian, ale dośrodkowana przez Bogusza piłka nie znalazła adresata

Już wszystko w porządku. Zawodnik wprawdzie trzyma się za głowę, ale jest już na boisku

2'

Na boisku leży Karwot, który został poturbowany w jendym ze starć z rywalami

Miedź rozpoczęła pojedynek

Ciekawie wygląda ofensywne ustawienie Zielonych.. Rolę wysuniętego napastnika pełni Dominik Sokół, a tuż za nim jako ofensywny pomocnik gra... Meik Karwot

Radomiak w białych koszulkach i zielonych spodenkach

Miedź w jednolitych czerwonych strojach. Piłkarze już na murawie

Tak więc pod dużą presją postawiony Łukasz Kuźma, arbiter z Białegostoku. To właśnie on będzie rozstrzygał mecz Zielonych z Miedzią

Co ciekawe dziś na VAR-ze Szymon Marciniak, który jeszcze kilka dni temu prowadził półfinałowy mecz Ligi Europy - Interu Mediolan z Szachtarem Donieck

Miedź: Hewelet - Danielewicz, Drzazga, Łukowski, Purzycki, Tupaj, Tront, Zieliński, Mijusković, Musa, Śliwa

Sobotni mecz ma obejrzeć 999 widzów. Póki co stadion powoli się zapełnia

W drużynie Radomiaka zadebiutuje dziś Artur Bogusz - obrońca pozyskany z ŁKS-u Łódź, Miłosz Kozak (Chrobry Głogów). Za to bramki powrócił Mateusz Kochalski (Legia Warszawa)

Obie drużyny przystępują w mocno przemeblowanych składach. W drużynie Miedzi doszło przed rozgrywkami do prawdziwej rewolucji, bowiem do klubu dołączyło 12 zawodników!

W Radomiaku na ławce dla zawodników rezerwowych: Kryczka - Banasiak, Podliński, Stępień, Szymański, Angielski, Ebwelle, Kvocera.

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Świdzikowski, Bogusz, Kozak, Lewandowski, Lenadro, Kaput, Karwot, Sokół