W ramach powyższej imprezy o charakterze sportowym odbędą się następujące biegi:
- od godziny 11 biegi dla dzieci na ulicy Żeromskiego (od placu Konstytucji 3 Maja do placu Corazziego);
- od godziny 12 Bieg Charytatywny i Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych od placu Konstytucji 3 Maja ulicami
Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Focha i Żeromskiego do placu Corazziego (dwa okrążenia);
- od godziny 13.15 główny Bieg Kazików od placu Konstytucji 3 Maja ulicami Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Focha i Żeromskiego do placu Corazziego, a następnie dwa okrążenia aleją Chrapka, alejkami parku Kościuszki (wzdłuż ulic Sienkiewicza oraz 25 Czerwca), Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Stańczyka, Malczewskiego, Struga, Kelles-Krauza (chodnikiem), Malczewskiego, Reja, Wolność, przez Rynek (strona wschodnia), Grodzką, łącznikiem do Wałowej, Wałową i Żeromskiego do placu Corazziego.
Odcinki poszczególnych jezdni będą zamykane dla ruchu kołowego już około 30 minut przed rozpoczęciem biegów. MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach biegu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i - w miarę możliwości - o omijanie tej części miasta.
W godzinach około 11.30-14.30 zostanie wprowadzony objazd dla autobusów miejskich linii 19.
Linia 19:
- kursami z pętli Malenice o godzinach 11.32, 12.12, 12.56 i 13.32.
Sienkiewicza, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego;
- kursami z pętli Obozisko o godzinach 11.32, 12.12, 12.54, 13.32 i 14.10.
Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Sienkiewicza.
W godzinach około 12.30-14.30 będą wprowadzone objazdy dla autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15 i 17.
Linia 1:
- kursami z pętli Os. Gołębiów I o godzinach 12.22, 13.09 i 13.54:
Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Wałowa, Limanowskiego, plac Kotlarza (zawracanie), Limanowskiego;
- kursami z pętli Os. Południe o godzinach 12.26, 13.09, 13.39 i 14.09 (zamiast o 12.23, 13.06, 13.36 i 14.06;
odjazdy będą opóźnione o 3 minuty ze względu na skrócenie dalszej trasy wskutek objazdu):
Limanowskiego, Narutowicza, Podwalna, Tochtermana, Traugutta.
Linia 7:
- kursami z pętli Os. Południe o godzinach 12.20, 12.40, 13, 13.15, 13.30, 13.45 i 14
oraz z zajezdni Żakowice o godzinie 12.35 (kurs wyjazdowy w kierunku pętli Os. Michałów):
Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Wałowa, Limanowskiego, Mireckiego, Wernera, Kelles-Krauza;
- kursami z pętli Os. Michałów o godzinach 12.35, 12.55, 13.10, 13.25, 13.40, 13.55 i 14.10:
Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Limanowskiego, Narutowicza, Podwalna, Tochtermana, Traugutta.
Linia 8:
- kursami z pętli Os. Wośniki o godzinach 12.40, 13.20 i 14:
Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Wałowa, Limanowskiego, Okulickiego;
- kursami z pętli Kierzków o godzinach 12.28, 13.08 i 13.48:
Okulickiego, Limanowskiego, Narutowicza, Podwalna, Tochtermana, Traugutta.
Linia 9:
- kursami z pętli Os. Prędocinek o godzinach 12.30, 12.45, 13.00, 13.15, 13.30, 13.45, 14 i 14.15:
Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Wałowa, Limanowskiego, Mireckiego, Wernera, Kelles-Krauza;
- kursami z pętli Os. Gołębiów I o godzinach 12.33, 12.48, 13.03, 13.33, 13.48 i 14.03
oraz z pętli Gołębiów / Fołtyn o godzinie 13.14 i 14.14 (o 13.18 i 14.18 z przystanku Os. Gołębiów I):
Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Limanowskiego, Narutowicza, Podwalna, Tochtermana, Traugutta.
Linia 15:
- kursami z pętli Janiszpol o godzinach 12.47, 13.27 i 14.06:
Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Wałowa, Limanowskiego, Okulickiego;
- kursami z pętli Kaptur o godzinach 12.44, 13.24 i 14.04:
Okulickiego, Limanowskiego, Narutowicza, Podwalna, Tochtermana, Traugutta.
Linia 17:
- kursami z pętli Potkanów / Stalowa o godzinach 12.42, 13.22 i 13.55:
Limanowskiego, Mireckiego, Wernera, Kelles-Krauza;
- kursami z pętli Gołębiów / Fołtyn o godzinach 12.39, 13.15, 13.39 i 14.09:
Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Limanowskiego.
Na trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Zostaną też uruchomione przystanki okresowe Tochtermana / Lekarska 01 i 02 (w obydwu kierunkach - przed szpitalem), obowiązujące dla linii 1, 7, 8, 9 i 15. Przy ulicy Struga (na trasie objazdu linii 19 w stronę Malenic) będzie obowiązywał przystanek Struga / pl. Jagielloński 04.
W trakcie obowiązywania wyżej wymienionych objazdów będą nieczynne następujące przystanki:
- Kilińskiego / Focha 01 i 02 (w obu kierunkach),
- Kilińskiego / Urząd Miejski 03 i 04 (w obu kierunkach),
- Lekarska / Szpital 02 (w kierunku ulicy Tochtermana),
- Malczewskiego / Kelles-Krauza 01 i 02 (w obu kierunkach),
- Reja / Wolność 01 i 02 (w obu kierunkach),
- Słowackiego / Żeromskiego 01 (w kierunku ulicy Żeromskiego),
- Stańczyka / Malczewskiego (NŻ) 02 (w kierunku ulicy Kilińskiego),
- Żeromskiego / Słowackiego 02 (w kierunku ulicy 25 Czerwca),
- Żeromskiego / Traugutta 01 i 03 (w kierunku placu Kazimierza Wielkiego).
Przystanek Limanowskiego / Wałowa 01 (w stronę placu Kotlarza) nie będzie w tym okresie obowiązywał dla linii 1.
Podczas trwania objazdów mogą występować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów powyższych linii.