Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Gmina Klwów. Uchwała any-LGBT unieważniona

Gmina Klwów. Uchwała any-LGBT unieważniona
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W środę, 15 lipca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Radomiu stwierdził, że uchwała rady gminy Klwów z 17 czerwca 2019 r. w sprawie podjęcia deklaracji "Gmina Klwów wolna od ideologii "LGBT" ma dyskryminacyjny charakter, sama zaś rada przekroczyła swoje uprawnienia i podjęła ją bez podstawy prawnej. Uchwałę zaskarżył rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. - Należy zwrócić uwagę na to, że to pojęcie odnosi się do ludzi. W naszych społecznościach lokalnych żyją ludzie o różnej orientacji seksualnej, światopoglądzie, o różnym kolorze skóry i każda społeczność powinna dbać o to, by czuli się jak we własnym domu – uzasadniał sędzia WSA w Warszawie Marek Wroczyński. - Potraktowanie w ten sposób pewnej grupy osób, wskazanie ich tutaj jako niepożądanych, stanowi przekroczenie zasad państwa prawnego.

 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Parlament Europejski w rezolucji stwierdził, że utworzenie stref wolnych od LGBT, nawet jeśli nie polega na wprowadzaniu fizycznych barier, stanowi środek skrajnie dyskryminujący, który ogranicza przysługującą obywatelom UE swobodę przemieszczania się. Z kolei zwolennicy twierdzą, że uchwały nie uderzają w ludzi, lecz są jedynie wyrazem sprzeciwu wobec tzw. ideologii LGBT, która ma w ich opinii dążyć do zniszczenia ich wartości, takich jak tradycyjna rodzina, którą w ich rozumieniu jest tylko związek kobiety i mężczyzny.

 

Dodatkowo sąd zwrócił uwagę, że rada gminy Klwów odwołuje się w swej uchwale do polskiej tradycji. Urząd Gminy Klwów - Bardzo dobrze, tylko, że w polskiej tradycji jest również tradycja tolerancji, a miarą dojrzałości danego samorządu jest to, jak traktujemy swoje mniejszości, bo większość zawsze sobie jakoś poradzi, a stosunek do mniejszości jest miarą naszej oceny. Potraktowanie w ten sposób pewnej grupy osób, wskazanie ich tutaj jako niepożądanych, stanowi przekroczenie zasad państwa prawnego.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

 

Uzasadnienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego trafiło w środę do Urzędu Gminy w Klwowie.

czd/mm, fot.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Anonim 37.225.17.*** 2020-07-16 22:37
    Co odpowiedzieć 8 -letniemu synowi, który widząc w tv dwóch gejów prowadzonych na smyczy przez trzeciego emerytowanego pyta: co to? Bardzo proszę o sugestie
    • 69%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~BR 188.146.101.*** 2020-07-17 04:55
      Należy powiedzieć, że to pan Bodnar ze swoimi dziećmi wyszedł na spacer.
      • 55%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-17 09:41
      Co mam powiedzieć córce, która widząc pijanego polskiego katolika bijącego żonę pyta się: "dlaczego"?
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Zakaz Pedałowania 185.165.168.*** 2020-07-17 10:29
      Bo zła kobieta była he he he - co za The Bill
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Prawicowy 37.225.9.*** 2020-07-17 10:56
      A czy ci pijani organizują parady podczas których leją swoje żony?
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-17 11:15
      Tak jej tłumaczę - jak będziesz niegrzeczna, to dostaniesz jak ta pani. W polskim katolickim duchu wychowuję. :P (sarkazm)
      • 55%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-17 11:18
      @Prawicowy: czyli jak się to dzieje za zamkniętymi drzwiami to jest OK? Co za hipokryzja. BTW: na nieobyczajne zachowanie jak i na przemoc domową są paragrafy - nikt normalny nie chodzi na smyczy.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Prawicowy 89.71.233.*** 2020-07-17 12:48
      @ElKubaLibron: A czy ja napisałem, że bicie żony jest OK? Sam sobie to dopowiedziałeś/dopisałeś. Co to za analogia. Znęcanie się na żonie i parady fanów pracy tłoka w rurze wydechowej, gdzie takie sytuacje jak prowadzanie na smyczy opisane wyżej i inne wynaturzenia to nie jest odosobniony przypadek. Chodzi o to, że swoich preferencji seksualnych nie powinni manifestować publicznie bo to jest prywatna i intymna sprawa każdego i dlatego takie uchwały i napięcia społeczne będą się cały czas zdarzać. W sumie ja nie wiem co poza prezentacją swoich dewiacji chcą tymi paradami ugrać
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 37.225.16.*** 2020-07-17 13:32
      Powiedz dziecku ze to jaroslaw kaczynski z kotem
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~statystyk 188.146.98.*** 2020-07-17 17:45
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ELKubaLibron 79.184.207.*** 2020-07-20 14:10
      @Prawicowy: ty chyba nie byłeś w życiu na imprezie studenckiej. :-D
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Olo 178.235.190.*** 2020-07-20 23:22
      No właśnie co? przypuszczam, że większość tych obrońców zboczenstwa nie widziała na własne oczy facetów w wyuzdanej bieliźnie sliniacych się na ich widok. Ciekawe czy po takim spotkanku też tak by bronili homoniewiadomo.Mam wrażenie że obrońcy tej dziwnej "ideologii" niedokonca wiedzą co popierają.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Prawicowy 89.71.233.*** 2020-07-22 13:46
      @ELKubaLibron: A co ma do tego impreza studencka? To ma być jakaś analogia do tych prezentacji dewiacji na tzw. paradach równości
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Michuv 77.165.132.*** 2020-07-29 21:09
      Matka Polka, urodziła jako dorosła 18-latka wychowała na internecie i prosi o pomoc
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~zez - 194.31.48.*** 2020-07-20 23:10
    RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA ! Tsza brać pszykład z Kurskiego a tagrze Kaczkówny - Każdy pszykładny katolik, powinien wykopać pierszom żone na zbity pysk. albo pierszego męża orogacić. Każdemu katolokowi należy sie drugi ślub kościelny w białej sukni i drugie rozdziewiczenie. Tylko bez tenczowych wiankuf. Amen.
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Klwowianka 194.31.48.*** 2020-07-22 23:24
      Tak se myśle, że jak muzułmany mogom mieć 4 żony, to my katoliczki tesz 4 śluby w białej sukni w kościele, i A co to my gorsze, a co 4 chłopy w domu, to nie jeden.
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~anty 178.235.190.*** 2020-07-16 14:22
    Oczywiście ,że w każdej tradycji powinna istnieć tolerancja ,ale to co dzieje się ostatnio niestety przechodzi ludzkie pojęcie .Dlaczego usilnie i perfidnie narzuca się nam Polakom przymus tolerancji dla tej niestety dewiacji .Nikt nie zastanawia się jak wygląda życie ludzi ułomnych ,skrzywdzonych przez los ,chorych ,często widząc na ulicy taka osobę ludzie się wyśmiewają ,a nawet szykanują .Dlaczego drodzy obrońcy inności nie pomożecie tym słabym ,dlaczego nikt nie tłumaczy dzieciom co to jest prawdziwa tolerancja .Niestety to pewne środowisko na siłę próbuje nas zmienic . Nam Polakom wiele można zarzucić ,lecz nie da się zmienić naszej mentalności ,wychowania w duchu rodziny i dwojga rodziców ,na nic wasze starania . Niestety te całe ideologie to choróbsko naszych czasów i wartałoby zacząc dziadostwo leczyć , a nie rozsiewać dalej ....
    • 54%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-16 16:25
      Tak z ciekawości - poza papką propagandową z TVPiS to znasz może osobiście jakiegoś homo?
      • 62%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.36.41.*** 2020-07-16 19:55
      Ja znam. I co z tego? Co to zmienia?
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-17 09:44
      I prowadza na smyczy swojego partnera na spacerz indoktrynując przy tym Twoje dzieci i na siłę ubiera Twoich chłopców w sukienki a dziewczynkom sugeruje, żeby spróbowały z dziewczynkami?
      • 91%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.36.41.*** 2020-07-17 19:03
      Nie chodzę za nimi wszędzie, więc nie wiem co robią na zlotach swojej formacji politycznej. Widziałem tylko w telewizji co robią ich towarzysze i towarzyszki, a jest to mniej-więcej to, co opisałeś. Można jeszcze dodać do tego np. bieganie z nożem za furgonetką oklejoną prawicowymi plakatami, wyłamywanie z niej lusterek, cięcie opon i pobicie kierowcy. Ale fakt, że nie każdy gej i nie każda lesbijka z automatu musi identyfikować się z takimi zrachowaniami. Podobnie jak nie każdy rolnik musi być wyborcą PSL i nie każda miastowa dziewoja o heteronormatywnej orientacji musi sikać po nogach z zachwytu na widok Trzaskowskiego. Taka zasada ogólna: bez sensu nie uogólniamy.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 37.30.48.*** 2020-07-18 08:42
      Nie ma jak warszawa jest kasa na testery narko proponjja darmowe zlobki 20 km od granic miasta, ale kasa na turnusy dla niepelnosprawnych dzjeci zatrzymana, a jeszcze jedno beda bojkotowac słoiki od swoich rodziców z podlasia
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.207.*** 2020-07-20 14:05
      Przecież uogólniać zacząłeś Ty. Tak samo nie każdy katolik od razu musi bić żonę i pić.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.36.59.*** 2020-07-20 16:56
      Niby gdzie ja zacząłem uogólniać? Na razie widzę to uogólnianie głownie u ciebie. A co do katolików, to bicie żony i pijaństwo to grzechy, czyli coś, co w ogóle nie istnieje u postępowców. To oni mogą robić co chcą i wszystko jest OK. Katolikowi takich rzeczy robić nie wolno, a jeśli je robi, to jest złym katolikiem. A u was złe jest chyba tylko bycie normalnym albo to, co wam za takie ogłosi Soros.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 178.36.41.*** 2020-07-16 18:41
    Zarówno uchwała, jak i stanowisko sądu - są ilustracją głupoty tego społeczeństwa. Uchwała faktycznie piętnuje grupę ludzi nawet wtedy gdy odnosi się tylko do ich ideologii czyli poglądów, a nie samej orientacji seksualnej. Każdemu wolno mieć takie poglądy jakie chce, byle nie prowadziły do krzywdzenia innych. Uchwalanie, że gdzieś ma nie być jakichś poglądów, to oczywista bzdura. Jednak dotyczy to także poglądów radnych: oni też mogą wyrażać swoje poglądy, a jak chcą, to mogą to robić w formie uchwały. A ta uchwał to nic więcej niż wyrażenie poglądu. Sam sąd stwierdził, że nie ma podstaw prawnych do przekładania jej na jakiekolwiek realne działania, więc w czym jest problem? Że radni mają swoje poglądy, które akurat nie zgadzają się z rezolucjami parlamentu UE? Od kiedy jest to zabronione? A jeśli miałbym potępiać kogoś za głupotę i fundamentalne niezrozumienie wolności obywatelskich, to zacząłbym od sądu, bo to podobno elita i ostatni bastion demokracji, a nie od wiejskich radnych.
    • 56%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Do Anonima 178.235.188.*** 2020-07-16 18:58
      Nie będzie problemu jak pis wyprowadzi kraj z UE. Nie będzie dopłaty do hektara i swobody pracy za granicą. Pasuje?? A poglądy i ideologie każdy może mieć jakie chce w demokracji. Doucz się i wtedy odzywaj. Chcesz silnej, wielkiej i czystej Polski, w której łamie się prawa człowieka. Ok, tylko to jest wtedy autorytaryzm albo totalitaryzm.
      • 55%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.36.41.*** 2020-07-16 19:53
      Gdzie jest w mojej wypowiedzi cokolwiek, co maiłoby świadczyć o tym , że chcę wielkiej i czystej Polski, w której łamie się czyjekolwiek prawa? Czego mam się douczyć? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem spokojnie i ze zrozumieniem, dopiero potem komentuj. Co do łamania praw, to widzę je np. w narzucaniu treści edukacyjnych w szkołach bez zgody rodziców i w przymuszaniu ludzi do działania niezgodnie z sumieniem, jak np. drukarza, który nie chciał drukować ulotek propagandowych LGBT. Nie podoba mi się też polityka UE, zgodnie z którą pieniądze ze wspólnej kasy mają iść tylko do tych krajów, które mają rządy podobające się europejskiej lewicy. To nie ma kompletnie nic wspólnego z demokracją, wolnością i prawami człowieka.
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 37.30.48.*** 2020-07-17 09:43
      UE zabierze nam naszą kasę ???
      • 83%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-17 09:49
      Zgadzam się, ale nie uważasz, że taka uchwała wyklucza ludzi ze społeczności i tworzy co najmniej nieprzyjemny klimat do życia? Co będzie następne - uchwała anty-czarni czy może uchwała anty-miastowi?
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.36.41.*** 2020-07-17 18:54
      @ ElKuba: Zgadzam się i napisałem o tym na samym wstępie, że uchwała ma charakter dyskryminacyjny z punktu widzenia wolności słowa chociażby. Że wyklucza kogoś ze społeczności to już przesada, bo nie ma w niej ani słowa o usuwaniu kogokolwiek, a tylko o sprzeciwie względem propagowania określonych zasad postępowania. Ciekaw jestem kto z krytykujących uchwałę w ogóle zapoznał się z jej treścią. Ja to zrobiłem i nie podoba mi się ona, ale nikt mi nie wmówi, że jest w niej coś, czego tak naprawdę w niej nie ma - proste. A co do uchwał anty-miastowych, to zwyczajnie poczytaj sobie w tym wątku wpisy postępowców wylewających pomyje na ludzi ze wsi, których uważają za gorszy gatunek i zakałę europejskiego społeczeństwa i zmierz to taką samą miarą. Niby w czym jesteście lepsi i doskonalsi moralnie pisząc takie rzeczy?
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.207.*** 2020-07-20 14:09
      @Anonim: nie uważam się za lepszego czy gorszego, po prostu takie uchwały wg mnie wykluczają część obywateli. nie chciałbym żyć wśród społeczności która np. mówi, że nie życzy sobie miastowych, czarnych czy fioletowych. Na szczęście młodsze pokolenie już ma na takie pierdoły wywalone, a przynajmniej znaczna jego część.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.36.59.*** 2020-07-20 16:46
      Znaczna część młodego pokolenia ma wywalone na róże rzeczy, poczynając od religii, przechodząc przez patriotyzm, dobro wspólne, szacunek dla rodziców, edukację, obiektywną prawdę, a kończąc na jakichkolwiek zasadach moralnych, które sprzeciwiają się konsumpcjonizmowi i zaspokajaniu popędów w dowolny sposób. Dla nich to są zwykłe pierdoły. Nie widzę jednak powodu, żeby się z tego cieszyć. Na szczęście nie jest to całe młode pokolenie, bo nie chciałbym żyć w świecie urządzonym przez tą jego część, którą ty tak admirujesz i pokładasz w niej nadzieję.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Zakaz Pedałowania 185.165.168.*** 2020-07-17 10:28
    W czasach PRL czyli waszych protoplastów, którzy teraz was "gorąco" wspierają MO czyli Milicja Obywatelska wybiła by wam parady równości a szczególnie ZOMO. Pałki szturmówki w ruch potem ścieżka zdrowia i nastała by błoga cisza.
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.142.*** 2020-07-17 11:22
      Widzę, że tęsknota za słusznie minionym ustrojem wśród Prawdziwym Polaków nie umiera. Szczerze zachęcam do opuszczenia eurokołchozu i emigracji do Rosji - słyszałem, że tam to miód i mleko. I 70 dziewic.
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Zakaz Pedałowania 54.38.81.*** 2020-07-18 07:18
      Od penetracji mózgu zamiast d...y fakty i wersety Koranu ci się mylą
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.207.*** 2020-07-20 14:06
      Jest bardzo mała różnica między tymi inteligentami z zakazem pedałowania a ahmedami.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Zakaz Pedałowania 54.38.81.*** 2020-07-18 07:14
    Do pedałów piszących tutaj. Wasi partnerzy pomylili otwory i zachaczyli o mózg. Tyle w temacie.
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 37.30.48.*** 2020-07-18 08:49
      Daj spokój geje to tylko pożyteczne osoby do czasu kiedy przestanie to działać i wtedy sie objawi tolerancja liberałów
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.207.*** 2020-07-20 14:04
      To jest wypowiedź na poziomie prawdziwego Polaka Prawicowca! Czyli niskim.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 178.235.63.*** 2020-07-18 19:40
    to całe LGBT to choroba psychiczna , a że odpowiada za to mózg dzisiejsza medycyna nie jest w stanie zdiagnozować tego . Pies spółkuje z psem czy woli sukę ? Już zwierzęta są mądrzejsze.
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.207.*** 2020-07-20 14:03
      Nigdy nie widziałeś akcji pies na psie? :-D Z kolei wśród łabędzi czarnych 30% związków to związku homo chyba, a szympansy bonobo to już wogle - wszystkie bi więc walą samce i samice. :-)
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~BP 188.146.98.*** 2020-07-19 09:22
    Ósmego dnia Pan Bóg stworzył PO i PIS "By żyło nam się lepiej" Przypadek ???
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 178.235.185.*** 2020-07-18 08:04
    Przecież to Pan Bóg stworzył geja i lesbijkę !
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 37.30.48.*** 2020-07-18 08:44
      W ktorym dniu bo nie pamiętam
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Mój Radom 185.135.2.*** 2020-07-18 19:09
      Dzieci Adama i Ewy to Kain i Abel i tu dopiero kłopot. Związek gejowsko kazirodczy no ale któryś musiał zaciążyć skoro dalej się rozkręciło
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~BP 188.146.98.*** 2020-07-19 09:17
      BP Pan Bóg stworzył Człowieka i dał mu wolną wolę nie mylić z rozumem
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~BR 104.248.140.*** 2020-07-19 06:49
    Jakim prawem ktoś miesza się w wewnętrzne uchwały gminy? Przecież po to ludzie wybierają swoich reprezentantów, by ci tworzyli przepisy.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |