0:7. Siódma porażka E.Leclerc Radomki. Radomianki przegrały z mistrzyniami Polski

Po dobrym występie w poniedziałkowym starciu z wicemistrzyniami Polski, Grotem Budowlanymi Łódź, radomscy kibice liczyli, że E.Leclerc Radomka postawi się także ŁKS-owi. Niestety jednak, podopieczne trenera Jacka Skroka zeszły z parkietu pokonane po szybkim trzysetowym spotkaniu.

Początek partii otwarcia mógł dawać nadzieję na to, że ekipa z Radomia wywiezie ze starcia z mistrzyniami Polski jakieś punkty. Wyrównana walka trwała jednak tylko do stanu 9:9. Potem pięć "oczek" z rzędu zdobyły siatkarki ŁKS-u (9:14). W kolejnych minutach przewaga jeszcze wzrosła. Siatkarki z Radomia nie były w stanie narzucić swojego stylu gry i odrobić straty. Po skutecznym ataku Bociek i bloku Alagierskiej było już 19:11. Parę chwil później miejscowe zapisały na swoje konto premierową odsłonę po skutecznym bloku (25:14).

Podobnie rozpoczęła się druga partia. Znów jednak wymiana ciosów trwała tylko w początkowej fazie seta. Od stanu 6:6 podopieczne trenera Jacka Skroka straciły aż osiem punktów z rzędu (6:14). I ponownie nie były już w stanie odrobić tak wysokiej straty. Co prawda set numer dwa nie zakończył się aż taką wysoką przegraną jak ten poprzedni, ale i tak gospodynie wygrały wysoko. Po asowej zagrywce Pacak było 20:13. E.Leclerc Radomka zmniejszyła nieco stratę i po ataku Szczepańskiej-Pogody było 22:17. Kilka chwil później seta zakończyła jednak atakiem Szczyrba (25:19).

Mimo wyniku 0:2 w setach, podopieczne trenera Jacka Skroka nie złożyły broni. I znowu zaczęły od wymiany ciosów. Znów jednak ta wyrównana gra trwała zdecydowanie zbyt krótko. Tym razem do stanu 10:10. Potem z minuty na minuty ŁKS zyskiwał przewagę i powiększał prowadzenie. Ponownie przytrafiła się seria straconych punktów, która uniemożliwiła walkę. Od stanu 13:12, ekipa z Radomia straciła osiem punktów. Po asowej zagrywce Bociek było więc 21:12. Co prawda w końcówce E.Leclerc Radomka zmniejszyła stratę, bo po ataku Szczepańskiej-Pogody było 23:18, ale parę chwil później mecz się zakończył. Ostatni punkt zdobyła Lazović.

Dla E.Leclerc Radomki była to już siódma porażka w siódmym meczu Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020. Radomianki pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach. Mają na koncie zaledwie dwa punkty.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (14:25, 19:25, 19:25)
ŁKS Commercecon: Mori 3, Bociek 16, Wójcik 4, Lazović 8, Pacak 13, Alagierska 9, Strasz (libero) oraz Szczyrba 3, Korabiec (libero)
E.Leclerc Radomka: Szpak, Azizowa 8, Bałuk, Mucha 2, Bałucka 6, Lazcano 3, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Kubacka, Biała 6, Zaborowska 1, Szczepańska-Pogoda 9.
Sędziowie: Bartosz Słowik i Mateusz Broński.