E.Leclerc Radomka Radom przegrała z mistrzem Polski po czterosetowym boju

Trener Jacek Skrok dokonał jednej korekty w wyjściowym składzie w stosunku do poniedziałkowego przegranego meczu z BKS Stalą Bielsko-Biała. W przyjęciu Muchę zastąpiła Bałuk. Pojedynek zaczął się od wymiany ciosów z obu stron. Od stanu 6:6 radomianki zdobyły trzy "oczka" z rzędu. Od tego czasu inicjatywa w partii otwarcia była po ich stronie. Gospodynie grały dobrze utrzymując nieznaczne prowadzenie. Ekipa E.Leclerc Radomki przede wszystkim ograniczyła liczbę błędów własnych, a także znakomicie prezentowała się w bloku, dzięki czemu wygrała pierwszą odsłonę po skutecznym ataku Azizowej (25:22).

Miejscowe niesione dobrym wynikiem pierwszej odsłony dobrze zaczęły drugiego seta. Przy zagrywce Szpak szybko uzyskały cztery punkty przewagi (4:0). Gospodynie utrzymywały ją do połowy seta. Pierwsze prowadzenie łodzianki uzyskały po ataku Alagierskiej (15:16). Potem wynik oscylował w granicach remisu. Tak było do stanu 20:20. Potem trzy "oczka" z rzędu zdobyły mistrzynie Polski. Choć kolejne dwie akcje należały do E.Leclerc Radomki, to więcej zimnej krwi w końcówce zachowały rywalki, które doprowadziły do remisu w meczu po błędzie Jerkov w ataku.

Seta numer trzy siatkarki z Radomia rozpoczęły kiepsko. Łodzianki bardzo szybko wypracowały sobie znaczną przewagę. Po bloku na Szczepańskiej-Pogodzie było 7:15. Radomianki jednak nie złożyły broni i zaprezentowały bardzo ambitną postawę. Seria dobrych zagrywek wspomnianej Szczepańskiej-Pogody i dobra gra reszty drużyny na siatce pozwoliła zespołowi z Radomia złapać kontakt (13:15). Doświadczona ekipa ŁKS-u jednak nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w tej odsłonie. Po zepsutej zagrywce przez Jerkov było 21:25 i 1:2 w setach.

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom odsłonę numer cztery dobrze rozpoczęły (6:4), ale potem inicjatywę przejęły zawodniczki ŁKS-u. Ich przewaga wzrosła do pięciu "oczek" po dwóch asowych zagrywkach Lazović (8:13). Mistrzynie Polski konsekwentnie utrzymywały prowadzenie (11:17, 17:22) i dążyły do zwycięstwa w meczu. To nadeszło po skutecznym bloku na Bałuk (18:25).

Siatkarki E.Leclerc Radomki mimo dobrego początku i zwycięstwa w partii otwarcia, nie zdołały zdobyć choćby punktu w starciu z utytułowanym rywalem.

E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 18:25)
E.Leclerc Radomka: Szpak 3, Azizowa 21, Bałuk 13, Jerkov 6, Bałucka 13, Kubacka 11, Witkowska (libero) oraz Szczepańska-Pogoda 3, Bodasińska (libero)
ŁKS Commercecon: Mori, Bociek 20, Lazović 20, Wójcik 11, Alagierska 11, Pacak 11, Strasz (libero) oraz Szczyrba, Edelman, Skrzypkowska, Korabiec (libero)
MVP: Katarina Lazović (ŁKS Commercecon)