HydroTruck niemal pewny utrzymania

O tym jak ważny był to mecz dla obu zespołów niech świadczy fakt, że po doskonałej pierwszej kwarcie "Smoków" gospodarze potrafili się spiąć i niemal wyrównać stan spotkania. Radomianie jednak nie mieli sobie równych w trzeciej kwarcie, dzięki czemu sięgnęli po kluczowy triumf w walce o utrzymanie. Koncert na parkiecie dał Obie Trotter, który zaliczył 15 punktów i 15 asyst, a niemal bezbłędny w rzutach za trzy Artur Mielczarek był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem HydroTrucku.

Pierwsze minuty rywalizacji w Krośnie nie były porywające. Po pięciu minutach gry oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, ale punktów było jak na lekarstwo. Potem jednak "Smoki" odpaliły. Seria 16 punktów zapewniła radomianom wysoką przewagę. W jej trakcie HydroTruck rzucił trzy trójki i zaliczył akcję dwa plus jeden. Podopieczni trenera Roberta Witki zakończyli kwartę z przewagą 13 "oczek".

Druga kwarta niespodziewanie zupełnie odmieniła rywalizację na parkiecie. W pierwszych trzech minutach gospodarze rzucili osiem punktów i wrócili do gry. Niedługo potem Miasto Szkła Krosno trafiło dwukrotnie z dystansu i doprowadziło do stanu 31:30 dla radomian. Seria kolejnych sześciu "oczek" dała gospodarzom prowadzenie. Na kolejne pięć punktów "Smoki" umiały już jednak odpowiedzieć siedmioma "oczkami", ratując prowadzenie do przerwy.

Trzecia odsłona gry początkowo była bardzo wyrównana. Potem, podobnie jak w pierwszej kwarcie, "Smoki" osiągnęły wyraźną przewagę. Radomska drużyna zaliczyła serię 13 punktów z rzędu, odskakując rywalom. W końcówce kwarty HydroTruck jeszcze powiększył tę przewagę rzucając kolejne sześć "oczek". Ostatnia partia ponownie padła łupem gospodarzy, ale nie odmieniła losów gry. Tę część gry rozpoczęły cztery celne trójki - po dwie z każdej strony. "Smoki" rzuciły nawet siedem punktów z rzędu, ale Miasto Szkła Krosno zdołało odrobić straty i wygrać różnicą dwóch punktów. W całym meczu HydroTruck był jednak lepszy o 16 "oczek".

Miasto Szkła Krosno - HydroTruck Radom 76:92 (16:29; 28:16; 11:28; 21:19)

HydroTruck: Williams 24, Mielczarek 21, Sanadze 15, Trotter 15, Piechowicz oraz Zegzuła 8, Lindbom 7, Wątroba 2, Neal, Tyszka, Wall