HydroTruck Radom imponował w rzutach za trzy punkty, ale przegrał ze Stalą w Ostrowie

Mistrz Polski i triumfator Pucharu Polski do meczu z HydroTruckiem przystąpił mocno skoncentrowany i pałał chęcią rewanżu za porażkę poniesioną z radomianami w hali MOSiR-u. Ponadto podopieczni Igora Milicica chcieli zachować wspaniałą serię meczów, w których zdobyli trzycyfrową ilość punktów. Wcześniej ostrowianie: 101 oczek rzucili Treflowi Sopot, 105 Spójni Stargard i aż 118 Kingowi Szczecin.

Już pierwsza kwarta pokazała, że mistrzowie Polski będą chcieli ten rekord wyśrubować, bowiem po 10 minutach gry prowadzili 35:20. Na wysoką skuteczność gospodarzy w zasadzie - po stronie gości - odpowiadał jedynie Danilo Ostojić. Serb zapisał na swoim koncie 9 punktów.

Dużo lepiej wyglądała gra radomian na początku drugiej ćwiartki. W ciągu pięciu minut HydroTruck zdecydowanie poprawił grę w obronie i pozwolił zdobyć przeciwnikom zaledwie 9 oczek. Mimo wszystko w 15 minucie miejscowi wygrywali 44:27. Wtedy o przerwę poprosił Milicic, aby pobudzić swoich zawodników. Czas poskutkował, bo pierwsza połowa zakończyła się 21.punktowym prowadzeniem Stali!

Niemający nic do stracenia goście podjęli rękawice w trzeciej kwarcie. HydroTruck po nieco ponad trzech minutach zdobył 15 punktów i zmusił trener Milicica do wzięcia czasu. Wszystko dlatego, że przewaga Stali spadła do 11 oczek. Ostatecznie trzecie 10 minut wygrali radomianie, którzy trafili wtedy aż dziewięć rzutów za trzy! Przewagi ostrowianie nie zaprzepaścili, a to dlatego, że i oni dysponowali wysoką skutecznością. Oznaczało to, że miejscowi na ostatnią kwartę wychodzili prowadząc 82:65 i szybko przewagę powiększyli. Kibice Stali tylko czekali, kiedy ich ulubieńcy po raz ósmy w sezonie, a czwarty raz z rzędu przekroczą sto punktów. Stało się to na 2:40 przed końcową syreną.

Arged Stal Ostrów Wielkopolski – HydroTruck Radom 109:84

Kwarty: 35:20, 21:15, 26:30, 27:19.

Arged: Palmer Jr 16, Drechsel 14, Andersson 3, Young 19, Garbacz 14, Florence 5, Simmons 18, Wadowski 3, Mokros 8, Wojciechowski 2, Kulig 4, Pluta 3.

HydroTruck: Ireland 8, Davis Jr 18, Hill 12, Ostojić 18, Kraljević 6, Dzierżak 3, Zalewski 8, Wall 0, Żmudzki 0, Lewandowski 11.