HydroTruck Sky Tattoo II pomimo kilku przestojów w grze wciąż niepokonany

Pojedynek lidera z zespołem PKK rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami po myśli gospodarzy. Podopieczni Marka Popiołka nie mieli problemów z przedostaniem się pod strefę podkoszową rywali, a że sami szczelnie bronili dostępu do własnego kosza, to po czterech minutach prowadzili 13:2.

Od tego momentu pojedynek się wyrównał, a radomianie wciąż utrzymywali korzystny rezultat. Gdy na 90. sekund przed końcem pierwszej kwarty Aleksander Lewandowski wykorzystał dwa rzuty wolne i Sky Tattoo prowadził 24:16, nikt się nie spodziewał, że liderzy zdołają tę kwartę przegrać. Nieskuteczność w ataku, a także proste straty w wyprowadzaniu piłki spowodowały, że to PKK wygrał pierwszą ćwiartkę!

Kolejna już zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy okazali się lepsi od przeciwników o 14 punktów.

Na drugą połowę radomianie wyszli z przekonaniem, że nic złego nie może im się w tym pojedynku stać. To się zemściło dość szybko. Wystarczyły zaledwie cztery minuty, żeby pabianiczanie zdobyli 14. oczek, przy tylko jednym punkcie HydroTrucku i mecz rozpoczynał się na nowo.

Nieporadność miejscowych trwała w najlepsze przez kolejne trzy minuty, kiedy to PKK wyszło nawet na czteropunktowe prowadzenie i dopiero wtedy o czas poprosił Marek Popiołek. Trudno się było dziwić decyzji szkoleniowca, który musiał zmotywować swoich podopiecznych do walki i przede wszystkim większego zaangażowania. Przerwa znalazła niemalże od razu odzwierciedlenie w przebiegu meczu, bo w 29. minucie HydroTruck II prowadził 69:64. Do końca kwarty niepokonany w rozgrywkach zespół z Radomia wypracował sobie jeszcze dziewięciopunktową zaliczkę.

Kluczowa kwarta nie przyniosła już emocji, a to dlatego, że w pełni kontrolowali ją gospodarze. Tym samym druga drużyna HydroTrucku, pomimo kilku dość długich przestojów w grze zanotowała kolejne zwycięstwo.

HydroTruck Sky Tattoo II Radom – PKK 99 Pabianice 100:84

Kwarty: 24:25, 29:15, 21:25, 26:19.

HydroTruck II: Piechowicz 0, Zalewski 15, Lewandowski 25, Wątroba 6, Zegzuła 2, Sowa 4, Wydra 1, Tyszka 8, Czapla 5, Golus 9, Stankowski 20, Nawrocki 5.

PKK: Wasilewski 14, Fabiszewski 2, Borowski 15, Szymański 9, Sil 17, Orłowski 2, Grabowski 0, Zawadzki 9, Wardziński 2, Sauter 2, Gralewski 4, Małoń 4.