Natalia Wosztyl medalistką mistrzostw Polski!

Natalia Wosztyl swoją doskonałą formę zasygnalizowała już tydzień temu na mistrzostwach świata juniorów w Tampere. W Finlandii radomska lekkoatletka zajęła szóste miejsce w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki.

Teraz zawodniczka RLTL ZTE Radom z nadziejami jechała na seniorskie mistrzostwa Polski. W Lublinie Natalia Wosztyl bez problemu przebrnęła eliminację. W pierwszym biegu radomianka uzyskała czas 58.18 i z czwartym wynikiem weszła do finału.

W walce o medale Natalia Wosztyl okazała się lepsza od Anny Ankiewicz. Radomianka pokonała o dziewięć lat starszą rywalkę o ponad pół sekundy, a to dało jej brązowy medal. Przed naszą zawodniczką finiszowały tylko dwie biegaczki. Po złoto z czasem 56.21 sięgnęła Joanna Linkiewicz, a srebro z rezultatem 56.52 wywalczyła Justyna Saganiak. Wosztyl z czasem 57.10 zajęła trzecie miejsce, a ten rezultat jest tylko o 0,2 sekundy gorszy od minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Berlinie. Ten wynik to także nowy rekord Polski do lat 20.

O podium mistrzostw Polski w Lublinie otarł się również Jakub Smoliński. Zawodnik RLTL ZTE Radom w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie – 50.95, ale dało mu to czwarte miejsce w stawce. Radomianina od medalu dzieliło 0.28 sekundy. Wygrał Patryk Dobek z czasem 49.16.

W konkursie skoku wzwyż pań radomski klub reprezentowała Aneta Rydz. Nasza zawodniczka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 174 centymetrów co dało jej siódme miejsce w stawce. Ze złota cieszyła się Michalina Kwaśniewska, która w pierwszej próbie zaliczyła 184 centymetry.

Bez problemy do niedzielnego finału awansowała Martyna Kotwiła. Radomska medalistka mistrzostw świata juniorów pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny na 200 metrów i z drugim czasem w stawce wywalczyła przepustkę do biegu o medale. Najlepiej w kwalifikacjach zaprezentowała się Anna Kiełbasińska, która z czasem 23.04 otwiera tegoroczne tabele na tym dystansie.

W sobotę w Lublinie startował również Krzysztof Turski. Jednak biegacz RLTL ZTE Radom zajął ostatnie miejsce w eliminacyjnym biegu na 800 metrów i nie awansował do finału. Na starcie nie zjawił się jego klubowy kolega Patryk Kozłowski.

Natomiast pierwszego dnia mistrzostw bardzo blisko medalu był właśnie Patryk Kozłowski. Radomian zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów. Zawodnik RLTL ZTE Radom przegrał tylko z krajową czołówką: Adamem Kszczotem, Adamem Czerwińskim i Michałem Rozmysem. Radomian był czwarty z czasem 3:48:64.

Mniej szczęścia mieli nasi zawodnicy z biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Mateusz Dębski zajął siódme miejsce, a Mateusz Kaczor był dziesiąty. Wygrał Krystian Zalewski.

Mistrzostwa w Lublinie zakończą się w niedzielę. Tego dnia na stadionie zobaczymy kilkoro zawodników RLTL ZTE Radom. O 14.35 do walki o medale w biegu na 200 metrów ruszy Martyna Kotwiła. W biegu na 110 metrów przez płotki powalczy Dawid Żebrowski, w konkursie rzutu oszczepem wystartuje Joanna Hajdrowska, a w biegu na 5000 metrów swoich szans poszukają Mateusz Kaczor i Mateusz Dębski.