Ostatni mecz Enea Czarni Radom zakończyli tak, jak cały sezon 2023/24 PlusLigi - porażką

Już w po 29. kolejce rozgrywek, siatkarze Enei Czarnych Radom byli pewni degradacji. Pojedynek z KGHM-em Cuprumem Lubin w ramach 30. serii gier PlusLigi decydował jedynie o tym, czy "Miedziowi" uplasują się na 13. czy na 14. miejscu na koniec fazy zasadniczej. Czarni natomiast nie mogli już nic zmienić w swoim fatalnym położeniu.

Nic więc dziwnego, że początkowo trudno było znaleźć radość i uśmiech na twarzach kibiców czy zawodników. Pierwszy set dał jednak nadzieję, że przynajmniej na otarcie łez radomianie wygrają swoje ostatnie spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po początkowo wyrównanej grze w partii otwarcia (6:6, 13:13, 17:17), Czarni zaczęli zyskiwać przewagę. Wykorzystywali dobre przyjęcie i zyskali dwa "oczka" przewagi (19:17). Co prawda, goście doprowadzili chwilę później do remisu (21:21), ale cztery kolejne akcje wygrali radomianie, którzy zakończyli premierową odsłonę zwycięstwem po autowym ataku rywali (25:21).

W drugim secie początkowo inicjatywa należała do lubinian (5:9), ale gospodarze dość szybko odrobili stratę (10:10), a potem wypracowali sobie trzy punkty przewagi - po skutecznym ataku Rafała Buszka było (14:11), a kilka minut później prowadzenie wzrosło do pięciu "oczek" (20:15). Gdy wydawało się, że podopieczni Waldo Kantora bez kłopotów zwycięża w tej odsłonie, to oddali oni pole rywalom i finalnie przegrali na przewagi 27:29.

Trzecia partia była wyrównana, ale tylko do połowy. Potem coś się zacięło w grze Czarnych, ekipa Cuprumu wypracowała sobie przewagę i łatwo wygrała - do 18.

Kibice mogli mieć sporo pretensji do gospodarzy na początku czwartego seta. W poczynaniach radomian brakowało energii i wiary. Nic więc dziwnego, że lubinianie szybko wypracowali sobie wysoką przewagę (2:7, 3:9). Seria dobrych zagrywek Bartosza Gomułki dała Czarnym jeszcze nadzieję (12:14). Jednak jak szybko się ona pojawiła, tak szybko się ulotniła, bo goście znowu odjechali z wynikiem (14:20). Finalnie zespół Cuprumu wygrał do 19 i w całym meczu 3:1.

Enea Czarni Radom w sezonie 2023/24 zdobyli 20 punktów, zajęli ostatnie, 16. miejsce i spadli z PlusLigi. Radomianie odnieśli siedem zwycięstw i ponieśli 23 porażki.

Enea Czarni Radom - KGHM Cuprum Lubin 1:3 (25:21, 27:29, 18:25, 19:25)

Czarni: Todorović 2, Gomułka 22, Buszek 7, Formela 10, Ostrowski 11, Rajsner 8, Nowowsiak (libero) oraz Hofer 1, Gniecki.
Cuprum: Kubicki 2, Hanes 18, Ferens 5, Kwasowski 14, Lipiński 17, Pietraszko 8, Granieczny (libero) oraz Węgrzyn, Berger 13.

Sędziowie: Wojciech Maroszek i Mariusz Fiutek.

MVP: Kajetan Kubicki (Cuprum).