Pewny triumf Enei Orląt Zwoleń przed własną publicznością

Ekipa ze Zwolenia była zdecydowanym faworytem starcia z Trójką Ostrołęka. Rywale znajdują się w połowie tabeli grupy C pierwszej ligi, a do tego do hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych przyjechali w zaledwie dziewięcioosobowym składzie. Mimo to zespół z Ostrołęki w pierwszej połowie prowadził bardzo wyrównaną walkę z Orlętami. Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie bezpieczenej przewagi i wynik oscylował w granicach remisu. Ostatecznie do przerwy Trójka prowadziła różnicą jednej bramki - 14:15.

W drugiej połowie zwolenianie włączyli wyższy bieg. Najpierw odrobili stratę, a następnie budowali przewagę. Po trafieniu Kacpra Tuszyńskiego na 13 minut przed końcem wynosiła ona pięć goli, a na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem gospodarze powiększyli przewagę do dziesięciu trafień, gdy do siatki trafił Tymon Kamiński (34:24). Finalnie Orlęta wygrały 36:27 dopisując do swojego konta kolejne, 20. już zwycięstwo w sezonie 2023/24 pierwszej ligi.

Orlęta w dalszym ciągu otwierają tabelę z dorobkiem 60 punktów mając na koncie 20 zwycięstw i tylko jedną porażkę z wiceliderem, Pabiksem Impact Pabianice.

Następny mecz podopieczni Karola Drabika rozegrają w Koninie z tamtejszym Startem zajmującym dziewiątą lokatę w tabeli. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 13 kwietnia o godz. 18.

Enea Orlęta Zwoleń - UMKS Trójka Ostrołęka 36:27 (14:15)

Orlęta: Lubawy, Sętowski - Figura 11, Kamiński 6, Seroka 5, Paw 4, Tuszyński 2, Schabowski 2, Jeżyna 1, Pyzara 1, Sałuda 1, Sałbut 1, Gruszczyński 1, Domagała 1.
Trójka: Wysocki - Brzozowski 6, Celiński 5, Kośnik 4, Turski 3, Marszałek 3, Kaczyński 3, Rybicki 1.