Pierwsza wygrana HydroTrucku w sezonie 2023/24

W hali Radomskiego Centrum Sportu spotkały się zespoły, które w dwóch pierwszych kolejkach sezonu 2023/24 Bank Pekao 1. Ligi nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa.

Pierwsza połowa sobotniego (7 października) starcia trzeciej serii była wyrównana. W premierowej kwarcie nieco lepszą skuteczność prezentowali radomianie, którzy wygrali 20:16. Druga ćwiartka zakończyła się wynikiem remisowym 19:19, a więc do przerwy było 39:35.

Trzecia część spotkania ułożyła się bardzo źle dla podopiecznych Roberta Witki. W ciągu dziesięciu minut zdobyli oni tylko osiem punktów! Krakowianie wykorzystali niemoc gospodarzy i po 30 minutach gry prowadzili różnicą dziesięciu "oczek" (47:57).

Na początku czwartej kwarty przewaga zespołu z Małopolski wynosiła już nawet 13 punktów (52:65). Końcówka jednak to już o wiele lepsza gra radomian, którzy najpierw odrobili straty, a w końcówce objęli prowadzenie. Półtorej minuty przed końcem wynosiło ono nawet sześć punktów po trafionym rzucie z dystansu Daniela Walla (75:69). Ostatecznie HydroTruck wygrał z AZS AGH 76:74 notując pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/24 Bank Pekao 1. Ligi.

HydroTruck Radom - AZS AGH Kraków 76:74 (20:16, 19:19, 8:22, 29:17)
HydroTruck: Williams 29, Formella 22, Wall 8, Zalewski 6, Laihonen 5, Krzych 4, Ciechociński 1, Sowa 1, Szymański, Sadowski.
AZS AGH: Piliszczuk 15, Dyrda 14, Ciesielski 8, Śmiglak 7, Komenda 7, Mąkowski 6, Adamczyk 6, Golus 6, Orłowski 5, Nowicki.