Piłkarki ręczne PreZero APR-u Radom wicemistrzami Polski. Zadecydował jeden gol!

Niebywałe emocje towarzyszyły finałowemu starciu pomiędzy PreZero a Pogonią. Losy niezwykle zaciętego pojedynku, który przez większą część spotkania kontrolowały radomianki – rozstrzygnęły się w ostatniej minucie! Wcześniej po dość kontrowersyjnej decyzji arbitrów parkiet z powodu czerwonej kartki opuścić musiała Klaudia Krzymowska. W 41 minucie drugą czerwoną kartkę, po stronie APR-u ujrzała inna czołowa piłkarka Maria Mazurkiewicz. Mimo wszystko wówczas podopieczne Adriana Kondraciuka utrzymywały wypracowaną, do przerwy czterobramkową przewagę i mało wskazywało na to, że przeciwniczki będą w stanie zniwelować straty.

Niestety brak rozgrywający był nadto widoczny. Szkoleniowiec robił co mógł, rotując składem, ale właśnie wtedy zabrzanki zaczęły wykorzystywać słabości miejscowych i zmniejszały straty. W 56 minucie rzut karny na gola zamieniła Julia Janczyk i na świetlnej tablicy wyników PreZero prowadził 25:23. Kolejne dwa gole zanotowały jednak przeciwniczki i trener Kondraciuk poprosił o czas. Do końca gry pozostawało niespełna 50 sekund. Niestety w kluczowej akcji meczu jego podopieczne straciły piłkę a swoją ofensywną akcję na gola zamieniła Weronika Balas. Miejscowe za sprawą Michaliny Machnio miały jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale strzał radomianki z rzutu wolnego, przy asekuracji muru – wybroniła bramkarka Pogoni!

Po spotkaniu organizatorzy wręczyli nagrody najlepszym zespołom a także indywidualne. Tytuł najlepszej strzelczyni Final Four uzyskała Martyna Szczepanik (Victoria Świebodzice), najlepszą bramkarką została: Agata Gwarek (PreZero APR), a MVP – Natalia Gardian (Pogoń Zabrze).

PreZero APR Radom – Pogoń 1945 Zabrze 25:26 (16:12)

PreZero: Gwarek – Machnio 7, Mazurkiewicz 4, Janczyk 3, Krzymowska 2, Ciszek 0, Dymińska Wioletta 0, Rybak 9, Dymińska Weronika 0.