Porażki radomian w IV lidze

W sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa w IV lidze. Z uwagi na zagrożenie zakażeniem koronawirusem nie doszło do spotkań pomiędzy: Mszczonowianką Mszczonów i Oskarem Przysucha, a także KS Warka z Hutnikiem Huta Czechy.

Odbyły się za to pozostałe pojedynki w tym mecze z udziałem radomskich drużyn. W Pionkach trzecia siła rozgrywek – Zamłynie Kombud – mierzyła się z outsiderem. W pierwszej połowie zupełnie nie widać było różnicy, jaka dzieliła obie ekipy w tabeli. Wynik meczu, już w 14. minucie otworzył Piotr Skałbania, a siedem minut później podwyższył Kacper Wnuk. Po zmianie stron padł tylko jeden gol, a jego autorem został Patryk Szubiński.

Za to w niedzielę rezerwy Radomiaka walczyły z Mazowszem Grójec, z którym to zespołem uległy w pierwszej kolejce aż 4:0. Choć „Zieloni” tym razem nie zostali wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu, to już w 21. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Dominika Stępnia. Najwięcej emocji towarzyszyło pojedynkowi w ostatnich pięciu minutach pierwszej części. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystali goście. Chwilę później Daniel Złoch doprowadził do wyrównania. Nie minęło 120 sekund, a rzut karny wykonywał Łukasz Wiech z Radomiaka, ale i on się pomylił!

Na kolejnego gola i rzut karny trzeba było czekać do 71. minuty, kiedy to „jedenastkę” na bramkę zamienił Złoch. Od tego momentu „Zieloni” się otworzyli, ale grójczanie czyhali na kontrataki. Po jednym z nich w 88. minucie Jacek Kowalski ustalił wynik rywalizacji.

Jakby tego było mało, to podopieczni Jarosława Czupryna kończyli mecz w 10., bo czerwoną kartkę ujrzał Jakub Nowakowski.

Wyniki 14. kolejki:

Proch Pionki – Zamłynie Kombud Radom 2:1 (2:0), Radomiak II Radom – Mazowsze Grójec 1:3 (1:1), Pilica Białobrzegi – Podlasie Sokołów Podlaski 6:0, Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 0:3, Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wilga Garwolin 5:0. Mecz Mszczonowianka Mszczonów – Oskar Przysucha przełożony na 20 marca 2021 rok, KS Warka – Hutnik Huta Czechy przełożony na 27 marca 2021 r.