Radomiak przegrał z Jagą

W piątek, 30 czerwca Radomiak Radom wyjechał na przedsezonowe zgrupowanie. Bazą „Zielonych” została Warka, a konkretnie hotel Sielanka nad Pilicą. Trener Constantin Galaca na przedsezonowe treningi zabrał 29 piłkarzy. W trakcie zgrupowania sztab Radomiaka zaplanował trzy mecze kontrolne.

Pierwszy sparing został rozegrany w sobotę, 1 lipca w Kępie koło Sochocina, przeciwnikiem „Zielonych” był ich ligowy rywal – Jagiellonia Białystok. Radomiak doskonale rozpoczął ten mecz i już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Luizao, który popisał się doskonałym strzałem z dystansu. Nieco ponad kwadrans później piłkarze z Białegostoku doprowadzili do wyrównania. Majchrowicza strzałem głową pokonał Romanczuk. Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie padło i piłkarze obu drużyn na przerwę schodzili przy remisie 1:1.

Po zmianie stron lepiej zaprezentowała się Jagiellonia. Już w 53. minucie bramkę na swoim koncie zapisał Jesus Imaz. I choć do końca spotkania Radomiak szukał swoich szans, to „Zieloni” nie zdołali odwrócić losów pojedynku i przegrali sparing z Jagiellonią 1:2.

Teraz przed Radomiakiem kolejne dwa mecze sparingowe. W środę, 5 lipca „Zieloni” zmierzą się z GKS-em Tychy, a dwa dni później zagrają z Zagłębiem Sosnowiec. Na ligowe boiska radomianie powrócą 23 lipca, kiedy to zagrają w Zabrzu z miejscowym Górnikiem.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 2:1 (1:1)

Bramki: Romanczuk 19’, Imaz 53’ - Luizão 3’

Jagiellonia: (I połowa) Alomerović - Tabiś, Skrzypczak, Diéguez, Nastić, Nené, Romanczuk, Marczuk, Kupisz, Imaz, Pululu

(II połowa) Alomerović (Piekutowski 70’) - Olszewski, Stojinović, Skrzypczak, Wdowik, - Kupisz, Romanczuk (Wojciechowski 70’), Sáček, Łaski, Imaz (Toporkiewicz 70’), Naranjo (Rybak 80’)

Radomiak: (I połowa) Majchrowicz - Snopczyński, Cichocki, Cestor, Abramowicz, Leândro, Dónis, Luizão, Cayarga, Sarmiento, Okoniewski

(II połowa) Bąkowski - Jakubik, Rossi, Gajgier, Abramowicz (Sá 69’), L. Semedo (Pik 69’), Kaput, Molendowski, Castañeda, E. Semedo, Henrique