Radomiak Radom - GKS Bełchatów (relacja LIVE)

2:0
(1:0)

W ostatnim meczu w 2019 roku Radomiak podejmie GKS Bełchatów. W pierwszym pojedynku rozegranym w Bełchatowie, gospdoarze triumfowali 3:0.

KONIEC MECZU. RADOMIAK pokonuje GKS Bełchatów!!!

93'

Kocyła

92'

GKS już pogodzony z porażką. Teraz obie drużyny wyczekują ostatniego gwizdka arbitra

91'

Pierwsza w tej częście interwencja Halucha. Bramkarz łapie piłkę po dośrodkowaniu

Awaria sprzętu. Wymiana chorągiewki sędziego asystenta. Już gramy

Arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył cztery minuty!

90'

Cichocki

89'

Debiutant na 1-ligowych boiskach. Jakub Nowakowski zmienia Michalskiego

88'

Abramowicz uderzał, ale bardzo niecelnie

86'

Banasiak za Jakubika. Radomiak już w komplecie

Jakubik już nie zagra. Będzie zmiana w Radomiaku

84'

Jak na razie obie drużyny w 10. Wszystko dlatego, że poza boiskiem Jakubik

83'

Ostry faul Thiakane na Jakubiku

78

Pierwsza zmiana w Radomiaku. Nowak zastępuje Leandro

75'

Trzecia ostatnia zmiana w GKS-ie. Marzec schodzi, na murawie Bartosiak

74'

Jakubik do Górskiego. Ten w krótki róg bramki, ale w boczną siatkę

Tymczasem w innym meczu Fortuna 1. Ligi Warta Poznań prowadzi z Wigrami Suwałki 1:0

73'

Strzał z dystansu Leandro, bardzo niecelny. Radomiak póki co bez zmian.

69

Czajkowski - Golański

68'

Strzał z lewej strony boiska Thiakane, ale kilka metrów obok słupka.

66'

Kołodziejski przerywa kontratak

64'

Teraz wiele pretensji do sędziego mieli goście. Cała ławka rezerwowych wyskoczyła i w ten sposób zareagowała na brak decyzji o karnym. Trudno powiedzieć, czy piłkarz GKS-u był faulowany...

63'

3452 widzów. Taka frekwencja na Radomiaku

61'

Radomiak wciąż w ataku. Zieloni chcą za wszelką cenę zrehabilitować się za porażkę 3:0 (najwyższą w lidze) i zdobyć kolejne bramki

57'

Szybka, efektowna akcja radomian, ale strzał Abramowicza nieznacznie ponad poprzeczką

56'

Piłka w siatce "Zielonych". Umieścił ją Flaszka, ale wcześniej faulowany Jakubik

54'

Ataki Radomiaka. Teraz głową w polu karnym Abramowicz dograł piłkę do Michalskiego, ale pomocnik źle złożył się do strzału i wysoko ponad bramką

49'

GOL !!! Patryk Mikita. Lekki strzał po ziemii i Radomiak podwyższył prowadzenie

Najpierw arbiter wskazał na rzut rożny, ale po kilku chwilach zmienił zdanie i wskazał na punkt karny. Do piłki podszedł Mikita

Rzut karny dla Radomiaka!!!

46'

Rozpoczął Radomiak

Zmiana w GKS-ie. Biela zastąpił Dawid Flaszka

Koniec pierwszej połowy. Radomiak zasłużenie prowadzi po golu Michalskiego. Wracamy za kwadrans

44'

Fantastyczna reakcja golkipera GKS-u, po strzale Michalskiego. Niźnik wybija piłkę na rzut rożny!

43'

Mateusz Marzec, ukarany po faulu na Cichockim

39'

W polu karnym przewracany był Abramowicz, ale arbiter jedynie rozłożył ręce. Według niego nie było faulu

38'

Było groźnie pod bramką Radomiaka. Rzut rożny wykonywał Grzelak i dośrodkował do Biela, a ten uderzał przewrotką, tuż ponad poprzeczką !

33'

Dwie piłki na boisku, ale arbiter nie przerywa gry. No to gramy dalej...

31'

Leandro wpadł w pole karne, ale tym razem skutecznie defensorzy gości

29'

Cały czas przeważa Radomiak. Strzelał Leandro, ale ponad poprzeczką

26'

Pierwsze napomnienie. Ż.K dla Pawła Czajkowskiego

21'

Radomiak od początku gry nie opuszcza połowy bełchatowian

19'

Ach, szkoda, że to nie weszło. Byłaby bramka kolejki. Uderzał zza pola karnego Mikita, a futbolówka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką.

15'

Kwadrans gry za nami. GKS nie stworzył jeszcze sytuacji ofensywnej. To zasługa dobrej gry "Zielonych".

13'

Kolejna interwencja Niźnika. Tym razem mocno piłkę z autu wrzucał Abramowicz

Warto dodać, że Michalski gra dziś w środku pomocy. Po raz pierwszy na tej pozycji w sezonie

8'

Gospodarze nie zwalniają tempa. Leandro wycofał piłkę na 15. metr do Michalskiego. Ten próbował uderzyć technicznie, ale kilka metrów ponad poprzeczką

Piłkę przy wyprowadzaniu kontrataku stracił Biel. Wyłuskał ją Michalski i po przebiegnięciu kilku metrów, uderzył z narożnika pola karnego w krótki róg. Interweniował Niżnik, ale piłka wpadła po jego dłoniach, tuż przy słupku.

5'

Mateusz Michalski!!!

4'

Leandro próbował dośrodkować, ale wyszedł mu strzał i Niźnik na rzut rożny

3'

Ataki Radomiaka. Kolejny rzut rożny. Tym razem dośrodkował Jakubik, ale piłkę chwyta Niźnik

1'

Pierwsza akcja radomian i od razu rzut rożny. Po nim strzał zza pola karnego Makowskiego, bardzo niecelny

Mecz się właśnie rozpoczął

Warto pochwalić kibiców gości. Ci wypełnili cały sektor dla kibiców, a na obiekcie są już od kilkudziesięciu minut

Radomiak na biało-zielono-biało, a GKS w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach. Dużo dziś zieleni w Radomiu

Arbiter Kornel Paszkiewicz z Wrocławia wyprowadził obie jedenastki na mmurawę

Składy: Radomiak: Haluch - Abramowicz, Cichocki, Pietrzyk, Jakubik, Makowski, Kaput, Michalski, Mikita, Leandro, Górski.

GKS: Niźnik - Grolik, Kołodziejski, Kocyła, Czajkowski, Wołkowicz, Thiakane, Biel, Grzelak, Małachowski, Marzec.

Radomiak po rozegraniu 19. meczów w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmuje czwarte miejsce. Ich rywale z Bełchatowa są na 13. miejscu.

Witamy ze stadionu MOSiR-u w Radomiu. Dość chłodno, bo zaledwie 1 stopień Celsjusza. Na szczęście pochmurno, ale nie pada.