Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak zostaje w Fortuna 1 Lidze. Radomianie przegrali finał baraży z Wartą Poznań

Piątkowy (31 lipca) finał baraży przyniósł wiele emocji, ale też sporo kontrowersji. Złośliwsi mogliby napisać, że VARta Poznań awansowała do PKO Ekstraklasy. Dlaczego? Oba rzuty karne dla ekipy z Poznania zostały podyktowane po analizie systemu VAR, a do ostatecznych decyzji arbitra można mieć wątpliwości. Radomiak nie był w stanie na to odpowiedzieć i to Warta wygrała 2:0 i awansowała do PKO Ekstraklasy po 25 latach.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Warty, która w pierwszym kwadransie niemal nie schodziła z połowy Radomiaka. Goście natomiast ograniczyli się w tym czasie do defensywy. W szeregach gospodarzy uderzali Spławski czy Rybicki, ale uderzenia te były niecelne. Mimo dużego upału, miejscowi narzucili wysokie tempo gry chcąc jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Od 15 minuty Radomiak w końcu zaczął grać śmielej, dłużej utrzymywał się przy piłce, ale brakowało konkretów.

W 22 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Janicki, ale na szczęście dla Radomiaka, zbyt długo holował piłkę i obrońcy radomian zażegnali niebezpieczeństwo. Dużo zamieszania na lewym skrzydle robił Jakóbowski, z którym podopieczni trenera Banasika mieli sporo problemów. Najlepszą sytuację Radomiak miał w 38 minucie. W pole karne dośrodkował Leandro, piłka spadła pod nogi Cichockiego, ale później po jego strzale wyszła poza linię końcową i goście mieli tylko rzut rożny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Drugą połowę lepiej zaczął Radomiak. To podopieczni Banasika byli aktywniejsi na placu gry, ale znowu brakowało konkretów. W 51 minucie Michalski trafił co prawda do siatki, ale wcześniej arbiter dopatrzył się faulu na jednym z obrońców Warty. Defensorzy gospodarzy skutecznie uprzedzali zawodników Radomiaka po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska.

Niestety, w 64 minucie zabrzmiał gwizdek sędziego. Bartosz Frankowski czekał na decyzję VARu, a chwilę później sam podbiegł do monitora, aby obejrzeć sporną sytuację. Na powtórce, ku ogromnemu zdziwieniu piłkarzy Radomiaka, dopatrzył się faulu jednego z defensorów gości na Spławskim. "Jedenastkę" na gola zamienił Kupczak, choć Miszta był bliski obrony tego uderzenia. Chwilę później próbował odpowiedzieć Makowski strzałem z dystansu, ale był on niecelny, podobnie jak uderzenie Michalskiego.

W 78 minucie bardzo mało brakowało, aby Warta prowadziła 2:0. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Kieliba, ale minimalnie przestrzelił. W 82 minucie znów główną rolę odegrał sędzia Frankowski i system VAR. Arbiter, który był jakieś cztery metry od akcji na własne oczy nie widział przewinienia zawodnika Radomiaka. Zobaczył je dopiero po analizie na monitorze i podyktował kolejny rzut karny. Pewnym egzekutorem był znów Kupczak, który tym razem wpakował piłkę pod poprzeczkę. Z kontrowersyjnymi decyzjami arbitra nie mógł pogodzić się trener Banasik, który obejrzał czerwoną kartkę i końcówkę spotkania musiał oglądać z trybun. Radomiak próbował w ostatnich minutach, ale był wyraźnie rozbity i nie znalazł sposobu na defensywę Warty. Co ciekawe, poznaniacy wszystkie trzy gole w barażach (wcześniej jeden w półfinale z Bruk-Betem Termalicą) zdobyli po analizach VAR. System ten Radomiakowi natomiast, szczególnie w Grodzisku WIelkopolskim, się nie przysłużył.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Radomianie muszą obejść się smakiem. Na ekstraklasę czekają 35 lat i poczekają przynajmniej jeszcze jeden sezon...

Warta Poznań - Radomiak Radom 2:0 (0:0)
Bramki: Kupczak z karnych 66' i 82'
Warta: Lis - Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb, Rybicki, Trałka, Kupczak, Janicki (57 Laskowski), Jakóbowski, Spławski (74 Szczepaniak).
Radomiak: Miszta - Jakubik (85 Sokół), Cichocki, Karwot, Abramowicz, Leandro (85 Fundambu), Kaput, Michalski, Makowski, Banasiak (71 Górski), Nowak.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Żółte kartki: Trałka, Kieliba, Grobelny, Szczepaniak, Jakóbowski - Kaput.
Czerwone kartki: Szczepaniak - Banasik (trener).

Michał Nowak fot. Emil Ekert / cozadzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~raa 37.47.25.*** 2020-08-01 07:10
    Varta miała być w ekstra i jest . Ale czy milimetrowy spalony ma decydować o awansie .Varta awansowała . Radomiak gra w 1 lidze i cieszmy się z tego .
    • 80%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~CAR 178.235.178.*** 2020-08-02 08:46
      Milimetrowy ale był i po to jest Var żeby przeanalizować czy on faktycznie był czy go nie było sędzia jest tylko człowiekiem a ludzkie oko omylne. Można by mieć pretensje do sędziów gdyby przez analizę Var nie uznali nam 2 czy 3 bramek a ile strzeliliśmy bramek? Zero nawet nie było co analizować. Mimo wszystko serdecznie dziękuję zawodnikom trenerom i działaczom za ten sezon uważam go za bardzo udany bo nikt w Radomiu przed rozpoczęciem rogrywek nie spodziewał się aż tak dobrej gry, takich emocji i takiego wyniku. Pewnie wszyscy bralibyśmy w ciemno miejsce 10 a tu proszę jaka miła niespodzianka. Chciałem również podziękować wszystkim kibicom za wspieranie naszej drużyny, za doping, za oprawy na meczach za wyjazdy. Dzięki wielkie. Skupmy się teraz na nowym sezonie na wzmocnieniach i dalej wspierajmy razem druzyne
      ~raa 37.47.25.*** 2020-08-03 10:48
      Do car . Masz rację ale mnie chodzi o coś innego . Var w Radomiu z miedzią problemowy . VarTA trzy razy var i ekstraklasa . Chodzi o to że w tym układzie idzie o bardzo duże pieniądze . Sędziowanie powinno być na poziomie ekstra . Boniek ogłasza przed meczem ze Radomiak nigdy nie awansuje !!! Coś chyba jest na rzeczy . Ja jestem zadowolony z drużyny . Grają fajnie . Temat stadionu i działaczy zostawiam ....
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~CAR 178.235.178.*** 2020-08-04 08:38
      @raa troszeczkę mnie masz racji po to właśnie jest var żeby wszystko było jasne i czytelne i proszę nie mów że jak popatrzyłeś na powtórki z varu to nie było tam spalonego ( z termalika) nie było faulu i nie było ręki? Niestety jak spojzysz na to z chłodna głową to sam przyznasz rację. To może odwróćmy sytuację mecz Radomiak miedź i wpada bramka jest analiza Var i okazuje się że Radomiak strzelił prawidłowo bramkę a różnica 2 - 3 cm i wygrywa mecz i te 2-3 cm są decydujące i co wtedy? Var nas uratował? Var jest dobry? Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Raz var może pomóc a raz zaszkodzić takie jest życie i wolę jak jest ten var niż jak go nie ma bo wtedy taki sędzia jak Szymon Marciniak nie puści bramki z 3 m spalonego co już mu się kilka razy zdazylo
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~lisek 178.235.184.*** 2020-08-04 10:14
      Całkowita racja z wyjątkiem wątku Marciniaka.
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 94.254.225.*** 2020-08-02 10:52
    Krótko: Broń !!!!! Co ???? Ty milicyjna qrło.
    • 52%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 89.64.91.*** 2020-08-02 15:01
      A to ciekawe która drużyna zagrała z policjantami mecz w dniu ich święta? Nie pamiętasz? RKS. To był 2012 rok. Łyso ci?
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 94.254.173.*** 2020-08-02 17:43
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 88%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-08-03 09:59
      Radomiak zagrał taki mecz i co? Ale nigdy nie miał w nazwie rgks i nie był zbratany z milicja. Łyso ci.
    ~lusia 178.235.185.*** 2020-08-03 16:23
    Największym wygranym sezonu jest trener Banasik widać że wie o co w piłce chodzi ,dawno w Radomiu nie było takiego trenera ,kto się zna na piłce to potrafi to dostrzec
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 94.254.232.*** 2020-08-03 12:57
    Czy na Placu przed telebimem był w szaliku Radomiaka najbardziej NiePOradny w hiatorii, czy w tym czasie doły kopał przy RCS ? Niech każdy poczyta na 90minut.pl jak drwią i kpią z miasta i jego mieszkańców. Dzięki komu ? Dzięki ekipie NiePOradnych nic nie potrafiących. Nawet świateł na stadionie. A w domach przy lampie naftowej siedzą ? Wstyd co piszą piłkarscy kibice w Polsce o Radomiu.
    ~HTP 37.225.16.*** 2020-08-03 12:16
    do utraty pierwszej bramki Radomiak gral zachowawczo i nie wiadomo na co czekał, może trzeba było do przerwy strzelić dwie bramki i mieć lżej grać w drugiej połowie?
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 79.184.139.*** 2020-08-03 07:19
    nie trzaba być specem od mowy ciała, żeby zobaczyć że var zaskoczył nawet piłkarzy i kibiców z POznania
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-08-03 09:53
      Nie trzeba być specem żeby zauważyć zachowanie zawodnika Warty. Jeżeli walczy się o górna piłkę to robi się to pozycji wyprostowanej a ten zawodnik zrobił tak zwane krzesełko i tylko czekał na zawodnika Radomiaka.
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~raa 37.47.25.*** 2020-08-03 11:33
      Pisałem o tym już kilka razy . Ja to wiem , Ty to wiesz ,a cała zgraja profesjonalnych sędziów i ekipa Polsatu tego nie widziała . Co oni potrafią ? Dać czerwona kartkę ... Teraz to nawet mecz piłkarski jest POlityczny
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~realista 31.11.214.*** 2020-08-03 10:57
    Dla Radomiaka to dobrze. Nie mamy budżetu na ekstraklasę, a miasto nie pomoże w obecnej sytuacji finansowej. Skończyłoby się tak, że po roku byłby spadek i wyprzedaż drużyny, bo wszyscy zawodnicy chcieliby zostać w ekstraklasie. Trzeba zagrzać miejsce na dłużej w pierwszej lidze, ustabilizować sytuację, a po 2-3 latach walczyć o ekstraklasę.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~HTP 37.225.16.*** 2020-08-02 12:17
    Emocje nadal będą, mecze z ŁKS, Widzewem i Koroną z pewnością przysporzą masę atrakcji nie tylko meczowych
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~1945 178.235.178.*** 2020-08-02 18:19
      Emocje przeniesiono wraz z bezdomnymi do Puław. Buchachacha...
      • 71%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-08-03 09:57
      Jeszcze się tak nie ciesz bo możesz się zdziwić broniarzu (stalowcu)
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~RR 79.191.205.*** 2020-08-02 11:28
    wielki niedosyt pozostaje tak łatwo awansować już się pewnie nie zdarzy ja nadal jestem sceptyczny do wuefisty który przez długi okres faworyzował swoich super snajperów Górskiego i Sokoła jak by był prawdziwy trener z tymi zawodnikami byłby najprawdopodobniej awans bezpośredni
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 79.184.139.*** 2020-08-03 06:57
      nawet zdaniem komentatorów tv Górski podsumował sezon nie trafiając w piłkę z trzech metrów, Banasik mnie mile zaskoczył Radomiak zagrał tak jak przewidywał zmeczył VARtę i przejął kontrolę, ale niestety 12 zawodnik czuwał, polska liga to syf, m.in. z tego powodu w Europie nas nie ma
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 94.254.225.*** 2020-08-02 22:17
    Ilu was jest Bronki? 6 czy 7 ? Wstyd dla miasta przynosicie, wszędzie was i na was leją.
      ~Anonim 37.225.21.*** 2020-08-03 06:51
      Hahahaha. Wyjdz w barwach na miasto broniarzu, poza dniem meczowym. Wtedy zobaczymy.