Rozczarowanie w debiucie Radomki w RCS. Radomianki zawiodły i przegrały z Uni Opole

Pojedynek rozpoczął się jednak dla Radomki kapitalnie, bo od prowadzenia 6:1 przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król. W kolejnych minutach zespół z Opola zmniejszył stratę. Po ataku Anny Bączyńskiej było już tylko 12:11. Gospodynie jednak cały czas miały inicjatywę po swojej stronie i kontrolowały przebieg seta otwarcia. Po punktowej zagrywce Katarzyny Skorupy było 18:14. Ostatecznie miejscowe zwyciężyły 25:22. Był to jednak koniec pozytywów z ich strony tego dnia.

W drugiej odsłonie obraz gry diametralnie uległ zmianie. Tym razem to przewagę, i to zdecydowaną, miał zespół beniaminka Tauron Ligi (3:8). I nie oddał jej już do końca tego seta. Choć rozmiary zwycięstwa rywalek mogą bardzo martwić, bo Uni wygrało... do 11!

Niestety dla gospodyń, również trzecia partia padła łupem przyjezdnych, które bardzo dobrze w tym spotkaniu zagrywały. W końcówce prowadziły one już różnicą trzech "oczek" (19:22), ale cztery kolejne akcje wygrała Radomka i wyszła na prowadzenie (23:22). To jednak nie wystarczyło... bo końcówka należała do zespołu beniaminka Tauron Ligi.

Czwarty set też zaczął się lepiej dla Uni (4:9). Radomka na moment niemal odrobiła straty (8:9), aby za chwilę znów rywalki odskoczyły z wynikiem. Po autowym ataku Freyi Aelbrecht było 9:14. W kolejnych minutach niewiele się nie zmieniło. Przyjezdne miały inicjatywę i kontrolowały przebieg seta. Mecz zakończył autowy atak Renaty Białej - Radomka przegrała znów wysoko, bo do 15 i w całym meczu 1:3.

Niestety, radomianki nie dostosowały poziomu gry do świetnej oprawy meczowej zaproponowanej przez klub. Trybuny licznie wypełniły się fanami siatkówki, spotkanie oglądało około 3,5 tysiąca osób, które jednak nie obejrzały dobrego widowiska w wykonaniu radomianek.

Zawiódł też MOSiR, który po raz kolejny (to już trzeci mecz w hali RCS) nie zapewnił internetu dla dziennikarzy, przez co niestety nie mogliśmy na naszym portalu przeprowadzić dla Państwa relacji LIVE z tego starcia, za co przepraszamy. Problemy są również z zasięgiem komórkowym, a więc trudno korzystać nawet z tzw. hotspota.