Trzeci triumf Radomiaka w Fortuna 1 Lidze. Zieloni pokonali Sandecję 1:0, choć powinni zdecydowanie wyżej

W wyjściowym składzie zielonych zaszło parę zmian w stosunku do poprzedniego pojedynku z Odrą Opole. Na boisku zameldowali się Michalski, Górski, Leandro i Lewandowski. Na ławce usiedli natomiast Klabnik, Mikita, Nowak i Karwot. Po raz pierwszy w tym sezonie w pierwszej jedenastce znalazł sie Lewandowski.

Lepiej to spotkanie rozpoczęła Sandecja, ale jej przewaga trwała tylko kilka minut. Potem do głosu doszli radomianie. W 9 minucie świetnym uderzeniem popisał się Makowski i z kłopotami, ale sparował piłkę na rzut rożny, Bielica. Radomiak objął prowadzenie w 19 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Michalski, piłkę głową strącił Górski i z piątego metra nogą futbolówkę do siatki skierował Abramowicz, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Radomiaka.

Chwilę później mogło być 2:0. Z dystansu strzelał Kaput, uderzenie było bardzo precyzyjne, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Sandecji, który uchronił swój zespół przed stratą gola. W kolejnych minutach inicjatywa wciąż była po stronie radomian. Wynik nie uległ jednak już zmianie przed przerwą.

Gospodarze dobrze otworzyli drugą połowę. W 51 minucie z rzutu wolnego strzelał Makowski, ale dobrze w bramce spisał się Bielica. Między 60 a 65 minutą Radomiak mógł, a nawet powinien zdobyć... cztery gole. W doskonałych sytuacjach nieskuteczni byli jednak Górski (dwukrotnie), Ambramowicz i Jakubik. W 72 minucie zieloni mieli kolejną okazję, ale w bramkę z kilku metrów nie trafił Michalski.

Sandecja, mimo że przegrywała, to nie stwarzała sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Radomiak kontrolował boiskowe wydarzenia. Celny strzał w 83 minucie oddał Kun, w doliczonym czasie chybił De Souza i goście nie zdołali doprowadzić do remisu. Radomiak w doliczonym czasie grał mądrze zyskując cenne sekundy i ostatecznie zwyciężył 1:0. Niewykorzystane okazje, szczególnie te między 60 a 65 minutą nie zemściły się na radomianach.

Radomiak Radom - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Bramka: Abramowicz 19.
Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Lewandowski (56 Banasiak), Makowski, Michalski (85 Winsztal), Górski, Kaput, Leandro (77 Mikita).
Sandecja: Bielica, Piter-Bućko, Baran, Flis, Danek (75 Kun), Kanach (86 De Souza), Walski, Chmiel, Klichowicz (65 Ogorzały), Korzym, Małkowski.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Żółte kartki: Lewandowski, Michalski, Kaput - Danek, Kanach.
Widzów: 4026.