Trzy punkty E.Leclerc Moya Radomki w starciu z DPD Legionovią

Od samego początku seta otwarcia gra nie układała się po myśli radomianek. Przyjezdne szybko osiągnęły nieznaczną przewagę i kontrolowały przebieg tej partii. Radomianki nie były w stanie przeciwstawić się ekipie z Legionowa. Nie pomogły zmiany, które przeprowadził trener Riccardo Marchesi i pierwszy set padł łupem Legionovii, która wygrała do 20 po ataku ze środka Shelly Stafford.

Zdecydowanie lepiej gospodynie radziły sobie w odsłonie numer dwa. Po ataku Bruny Honorio było 7:4. W połowie seta radomianki powiększyły przewagę do sześciu "oczek" (18:12). Na placu gry pojawiła się też Samara Rodrigues de Almeida, dla której był to debiut w barwach E.Leclerc Moya Radomki. Brazylijka zdobyła w tej partii dwa "oczka" - jedno atakiem, a drugie blokiem. Gospodynie kontrolowały przebieg tej partii i wygrały ją gładko do 16.

W trzecim secie albo na nieznaczym prowadzeniu była E.Leclerc Moya Radomka, albo wynik był w okolicach remisu. Po ataku Stafford z przechodzącej było 19:19. Parę chwil później po ciasnym skosie atakowała Honorio i gospodynie miały przewagę dwóch "oczek" (22:20). W końcówce prowadziły 24:21, ale dwie kolejne akcje należały do legionowianek. Seta zakończyła jednak Janisa Johnson atakiem po bloku (25:23).

Podopieczne trenera Marchesiego miały trochę problemów w czwartej odsłonie (5:7, 7:10, 10:13). Dobra postawa Honorio w polu serwisowym i ataku pozwoliła jednak najpierw doprowadzić do remisu (14:14), a potem wyjść na prowadzenie (15:14). Potem trwała wymiana ciosów, ale od stanu 18:18 to E.Leclerc Moya Radomka zdobyła trzy "oczka" z rzędu (21:18). Końcówka to już kontrola gospodyń, które po ataku Honorio wygrały do 20 i w całym meczu 3:1 zdobywając komplet punktów do ligowej tabeli. Radomianki wciąż zajmują drugą lokatę w Tauron Lidze.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (20:25, 25:16, 25:23, 25:20)
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 3, Honorio 21, Johnson 24, Twardowska 5, Picussa 8, Łukasik 9, Witkowska (libero) oraz Bałucka 3, Samara Rodrigues 6, Biała.
DPD Legionovia: Grabka 5, Oliveira Souza 15, Rivero Marin 9, Różański 10, Tokarska 9, Stafford 10, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Dąbrowska, Matejko, Szczyrba.
Sędziowie: Anna Banaś i Wojciech Głód
MVP: Janisa Johnson (E.Leclerc Moya Radomka Radom).