W pierwszym meczu towarzyskim w Radomiu, Polki wygrały z Francją bez straty seta

Reprezentacja Polski już drugi rok z rzędu w sezonie reprezentacyjnym zameldowała się w hali Radomskiego Centrum Sportu. W czerwcu 2022 roku "Biało-Czerwone" rywalizowały z Koreą Południową. W tym roku ich rywalkami była reprezentacja Francji.

Monika Gałkowska, nowo pozyskana zawodniczka przez Moya Radomkę Lotnisko Radom, środowe spotkanie rozpoczęła w kwadracie dla rezerwowych. Polki wyszły w niemal "galowym" składzie. Na rozegraniu zabrakło jedynie Joanny Wołosz.

Dla podopiecznym Stefano Lavariniego środowy mecz był otwarciem sezonu reprezentacyjnego. W połowie premierowej partii przyjezdne zyskały przewagę (11:15). Szybko jednak Polki odrobiły stratę (15:15), a końcówka należała już do nich. Ostatecznie wygrały 25:21.

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty i zakończył się dopiero na przewagi. Zaczęło się od zaciętej walki punkt za punkt. Potem drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Swoje szanse na zakończenie seta miały zarówno Polki, jak i Francuzki. Ostatecznie jednak to "Biało-Czerwone" były lepsze wygrywając 30:28.

Przed trzecim setem selekcjoner naszej kadry wymienił cały skład, a na placu pojawiła się m.in. nowa zawodniczka Radomki, czyli Monika Gałkowska. I to ona na początku trzeciej partii zanotowała dwa asy serwisowe. Polki szybko odskoczyły z wynikiem (9:4), a potem tylko powiększały przewagę. Po ataku Moniki Fedusio z drugiej linii było już 16:6. Gałkowska dołożyła jeszcze jednego asa w końcówce i gospodynie wygrały aż 25:11

Mimo że Polki prowadziły już 3:0, to obaj trenerzy umówili się na rozegranie jeszcze jednej partii. W czwartej odsłonie "Biało-Czerwone" aż tak nie dominowały, ale ich przewaga i tak była bardzo widoczna. Wypracowały na początku kilkupunktową przewagę. I choć w końcówce rywalki złapały dystans, to podopieczne Lavariniego wygrały ostatecznie 25:23, a w całym meczu 4:0.

Drugi mecz towarzyski w Radomiu pomiędzy Polską a Francją odbędzie się w czwartek, 25 maja, również w hali przy ul. Struga. Początek spotkania o godz. 17.30.

Polska - Francja 4:0 (25:21, 30:28, 25:11, 25:23)
Polska: Wenerska, Stysiak, Łukasik, Różański, Korneluk, Witkowska, Stenzel (libero) oraz Nowicka, Szlagowska, Nowicka, Gałkowska, Pacak, Fedusio, Czyrniańska, Jurczyk, Szczygłowska (libero), Piasecka
Francja: Stojilkovic, Gicquel, Rotar, Bah, Elouga, Sylves, Giardino (libero) oraz Haewegene, Respaut, Ratahiry, Ngolongolo, Diouf.
Sędziowie: Wojciech Głód i Szymon Pindral.