Ważna wygrana E.Leclerc Moya Radomki Radom w Łodzi z Grotem Budowlanymi

Radomianki jechały do Łodzi po porażce z Uni Opole w pierwszym meczu siatkówki w hali Radomskiego Centrum Sportu. Przed spotkaniem różnica w tabeli między Radomką a Grotem Budowlanymi wynosiła dwa punkty.

Już na początku spotkania łodzianki zyskały prowadzenie, które potem utrzymywały (5:3, 7:5). W połowie seta przewaga Grota Budowlanych wzrosła do pięciu punktów. Po błędzie Alexandry Lazić było 18:13. Chwilę później Szwedkę zastąpiła Aleksandra Wójcik. Radomka zabrała się do odrabiania strat i doprowadziła nawet do remisu 23:23. Dwie kolejne akcje należały jednak do miejscowych, które wygrały partię otwarcia 25:23.

Mimo nie najlepszej skuteczności w ataku (34% po dwóch setach), radomiankom udało się doprowadzić do remisu. Po tym jak początkowo w drugiej partii przewagę miała Radomka (6:9), potem prowadzenie objął zespół z Łodzi (14:12). W końcówce miejscowe prowadziły nawet 23:20. Pięć kolejnych akcji przy zagrywce Natalii Murek na swoją korzyść rozstrzygnęły radomianki. Po asie serwisowym przyjmującej było 23:25 i 1:1 w meczu.

Trener Marchesi przeprowadził zmianę - na pozycji atakującej Katarzynę Zaroślińską-Król (zaledwie 2/14 w ataku) zastąpiła nominalna przyjmująca, czyli Lazić. Radomka poprawiła swoją grę. Po skutecznym ataku Wójcik było 6:9 w trzecim secie. Radomianki utrzymywały prowadzenie. Kiedy blok obiła Murek, było już 16:20. Ostatecznie zespół z Radomia ponownie wygrał do 23 i objął prowadzenie w meczu.

Czwarta odsłona to przewaga Radomki na początku (2:5). Od stanu 4:8 gospodynie zdobyły jednak sześć punktów z rzędu (10:8). Był to jednak chwilowy przestój przyjezdnych. Później bowiem podopieczne Marchesiego wróciły na prowadzenie, które utrzymały już do końca seta wygrywając do 19 i w całym meczu 3:1. Ostatni punkt w tym spotkaniu skutecznym atakiem zdobyła Murek.

Dzięki tej wygranej Radomka awansowała z szóstego na czwarte miejsce w tabeli Tauron Ligi wyprzedzając zarówno Grota Budowlanych, jak i ŁKS Commercecon, który w ten weekend nie grał (mecz z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz został przełożony na inny termin).

Aktualna tabela Tauron Ligi - TUTAJ.

Grot Budowlani Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 19:25)
Grot Budowlani: Łazowska 7, Szczurowska 18, Górecka 11, Fedusio 3, Lisiak 6, Lewandowska 6, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Centka 2, Damaske 10.
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 2, Zaroślińska-Król 4, Murek 22, Lazić 15, Aelbrecht 6, Moskwa 15, Witkowska (libero) oraz Wójcik 11, Biała.
Sędziowie: Aleksandra Szydełko i Paweł Ignatowicz.
MVP: Kornelia Moskwa (E.Leclerc Moya Radomka Radom).