Z 2:0 do 2:3. Radomiak Radom przegrał w Białymstoku. Dublet Henrique nie pomógł

Radomiak wrócił do ligowej rywalizacji po przerwie na mecze reprezentacji. "Zieloni" pojechali do Białegostoku, gdzie tamtejsza Jagiellonia zdobyła w tym sezonie komplet punktów. Lepszego początku meczu podopieczni Constantina Galcy nie mogli sobie wymarzyć. Już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu Franka Castanedy, do siatki po strzale głową trafił Pedro Henrique. Nie minął kwadrans, a Brazylijczyk miał już na swoim koncie dublet. Napastnik "Zielonych" wykorzystał błąd Michala Sacka w środku pola, przejął piłkę i przelobował wysuniętego bramkarza "Jagi", Zlatana Alomerovicia.

Mimo dwóch zdobytych goli, gra Radomiaka wcale nie wyglądała najlepiej. To miejscowi mieli inicjatywę i to potem wykorzystali. Najpierw w 27 minucie po strzale głową wyrównał Jesus Imaz, który chwilę później mógł doprowadzić do remisu, ale trafił w poprzeczkę. Co nie udało się wtedy, udało się w doliczonym czasie gry, kiedy miękkie dośrodkowanie Dominika Marczuka wykorzystał Jose Naranjo. Hiszpan gola zdobył po strzale głową. Jeszcze przed przerwą murawę wskutek kontuzji opuścił kapitan Radomiaka, Raphael Rossi.

Nie minęło pół minuty gry w drugiej połowie, a radomianie już przegrywali. Z prawej strony podał Marczuk, a piłkę do siatki skierował Afimico Pululu. Co ciekawe, była to trzecia asysta Marczuka w tym pojedynku. Radomiak po przerwie wyglądał bardzo blado. Po niespełna kwadransie gry w drugiej części spotkania, po raz trzeci w tym spotkaniu do siatki trafił Henrique. Arbiter jednak gola nie uznał, bo wcześniej piłkę ręką zagrał Lisandro Semedo. Z biegiem czasu podopieczni Galcy zaczęli przejmować inicjatywę i duża w tym zasługa zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych. Radomianie nie potrafili jednak tego udokumentować golem. W końcówce w polu karnym Jagiellonii padł popychany Dawid Abramowicz. Arbiter pozostał jednak niewzruszony. Ostatecznie przegrali w Białymstoku 2:3 notując czwartą porażkę w sezonie 2023/24.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 3:2 (2:2)
Bramki: Imaz 27' Naranjo 45+8', Pululu 46' - Henrique 3' i 12'.

Jagiellonia: Alomerović, Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik, Marczuk (65' Hansen), Romanczuk, Nene (82' Stojinović), Naranjo (82' Kupisz), Imaz (90+3 Łaski), Pululu (65' Kubicki).
Radomiak: Posiadała - Jakubik, Rossi (45' Cichocki), Cestor, Abramowicz, L.Semedo (62' Wolski), Luizao, Donis (62' Kaput), Castaneda (72' E.Semedo), Machado, Henrique (72' Rocha).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Żółte kartki: Nene - Rossi, Cestor, Machado, Kaput.