Radomiak Radom po raz dwunasty zremisował w PKO Ekstraklasie. Tym razem z Termalicą

Obie drużyny do meczu przystąpiły z wolą wygranej i co pokazał mecz, nie kalkulowały. Żadne tzw. półśrodki, czyli remis nie interesowały ostatniej drużyny rozgrywek oraz walczącego o czwarte miejsce Radomiaka. Trener Radoslav Latal uczulał swoich podopiecznych przed stałymi fragmentami radomian i miał sporo racji. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Daniela Łukasika piłka trafiła na głowę naciskanego przez Raphaela Rossiego – Nemanje Tekijaskiego, a ten skierował futbolówkę do własnej bramki. Pod koniec pierwszej części mogło być 2:0, ale Leandro Rossi nie dopadł do piłki zagranej od Karola Angielskiego.

W przerwie trener Bruk-Betu dokonał dwóch zmian i na murawę wprowadził Dawida Kocyłę i Tomasa Poznara. Obaj wprowadzili wiele ożywienia do gry gospodarzy, ale pierwszą groźną akcję przeprowadzili radomianie. Na bramkę Pawieła Pawluczenko uderzał Angielski, ale jego strzał został zablokowany, z kolei dobitka Leandro okazała się niecelna. Okazja Zielonych zemściła się w 55 minucie, gdy niecieczanie wyprowadzili kontratak. Poznar dośrodkował futbolówkę na głowę Murisa Mesanovića, a ten z bliska zdobył swojego ósmego gola w sezonie.

Od tego momentu obie drużyny grały niejako bez pomocy. Raz akcja toczyła się po jedną, a raz pod drugą bramką. Więcej okazji strzeleckich mieli zawodnicy outsidera. Wówczas bardzo dobrze w bramce Zielonych spisywał się Majchrowicz. Najwięcej emocji dostarczyły ostatnie minuty gry. Najpierw wprowadzony po przerwie Michal Hubinek minimalnie przestrzelił. Następnie gospodarze sygnalizowali zagranie piłki ręką w polu karnym przez Meika Karwota, ale arbiter nakazał kontynuować grę. Im bliżej było ostatniego gwizdka, tym atmosfera stawała się bardzo gorąca. Faulowany został Karwot i doszło do przepychanek, a nawet rękoczynów! Za uderzenie rywala czerwoną kartką ukarany został Abraham Marcus. Sędzia Jarosław Przybył napomniał kartkami (żółtymi) zawodnika i trenera Termalicy.

Tymczasem w 94 minucie gospodarze przeprowadzili akcję, która długo będzie im się śniła po nocach! Poznar przegrał pojedynek sam na sam z Majchrowiczem, a dobita przez Adama Radwańskiego piłka trafiła w słupek bramki radomian! Kolejna dobitka w wykonaniu Hubinka trafiła w defensora Zielonych! Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Bramki: Muris Mesanović 55 - Nemanja Tekijaski 21 (s)

Bruk-Bet Termalica: 35. Pawieł Pawluczenko - 13. Mateusz Grzybek (71, 17. Matej Hybs), 6. Nemanja Tekijaski, 77. Artem Putiwcew, 66. David Domgjoni - 10. Adam Radwański, 89. Andrij Dombrowskyj, 18. Piotr Wlazło (72, 22. Michal Hubinek), 7. Roman Gergel (46, 88. Tomas Poznar) - 11. Muris Mesanović (87, 32. Roland Varga), 9. Kacper Śpiewak (46, 14. Dawid Kocyła).

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 37. Goncalo Silva, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki - 20. Luis Machado, 23. Filipe Nascimento (79, 55. Meik Karwot), 35. Daniel Łukasik (65, 8. Luizao), 9. Leandro (79, 7. Abraham Marcus), 10. Mateusz Radecki (65, 13. Maurides), 33. Dawid Abramowicz (69, 22. Tiago Matos) - 19. Karol Angielski.